OSEM OBCHODNÝCH REŤAZCOV OD 20. MARCA ZASTROPUJE CENY 400 NAJMÄ SLOVENSKÝCH POTRAVÍN

Zastropovanie bude platiť od pondelka 20. marca. Cieľom zastropovania je snaha o tlmenie inflácie. 

Foto sita/ľudOVÍT VANIHER
Dátum 17.03.2023

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR prijalo iniciatívu ôsmich obchodných reťazcov o zastropovaní cien 400 najmä slovenských potravín na najbližšie tri mesiace. Zastropovanie bude platiť od pondelka 20. marca. Cieľom zastropovania je snaha o tlmenie inflácie. Informoval o tom na dnešnej tlačovej besede poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan.

Minister uviedol, že niektoré reťazce poslali 30, niektoré až 100 položiek. Obchodné reťazce budú označené platným logom „Protiinflačná garancia“. Týmto logom budú postupne označené aj samotné produkty.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.