OSLAVY BEZ MEČIARA

Dokedy sa chceme prizerať na rozpad zvrchovaného štátu, dokedy chceme žiť v strachu a neistote, dokedy chceme pracovať za almužnu, dokedy budeme ustupovať neschopnej vláde a antislovenskej prezidentke?

Foto TASR/MICHAL SVÍTOK
Dátum 01.08.2022

Sedemnásteho júla sme si pripomenuli 30. výročie prijatia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky. Na tento sviatok nezabudli pronárodne cítiaci Slováci, pretože vatry zvrchovanosti sa aj tento rok rozhoreli takmer na celom Slovensku. Niet pochýb, že najvýraznejšie sa oslavovalo v obci Stará Bystrica, kde sa konala dôstojná spomienka na tento významný medzník v novodobých dejinách SR. Malá obec na Kysuciach tak vďaka zanietenému starostovi Jánovi Podmanickému oslavami suplovala štátnych predstaviteľov. Patrí sa mu poďakovať. Kým sa prezidentka SR v tento deň prechádzala po lese a sviatok odbila krátkym statusom na Facebooku, tak do Starej Bystrice merali cestu poslanci NR SR z rôznych parlamentných i mimoparlamentných politických strán z opozície či koalície, ale aj prezident SR Ivan Gašparovič, prezident ČR Václav Klaus i Robert Fico, ktorý ako dnes jediný aktívny politik hlasoval za prijatie Deklarácie o zvrchovanosti SR aj Ústavy SR. Nemenej významnými hosťami boli poslanci, ktorí v roku 1992 hlasovali za prijatie deklarácie. Kto však medzi nimi chýbal, bol zakladateľ Slovenskej republiky. A tým je Vladimír Mečiar, či sa to niekomu páči, alebo nie. Keby nebolo jeho odvahy a bojovnosti, tak by sa neoslavovalo 30 rokov od prijatia Deklarácie o zvrchovanosti, prijatia Ústavy SR a v januári 2023 tridsať rokov od vzniku samostatnej Slovenskej republiky. To, že štátni predstavitelia ignorujú zakladateľa republiky a ľudí bojujúcich za vznik SR, nie je ničím nezvyčajným. Stačí si spomenúť na 25. výročie vzniku SR v roku 2018. Prezident Andrej Kiska oceňoval štátnymi vyznamenaniami osobnosti, ktoré bojovali proti vzniku samostatného štátu. Mayer media, vydávajúca mesačník Extra plus, ako jediná 18. januára 2018 pri príležitosti 25. výročia vzniku SR ocenila osobnosti, ktoré stáli pri vzniku zvrchovaného štátu a pracovali počas samostatnej éry v prospech SR. Dvadsaťpäť osobností si tak prevzalo Cenu Extra plus za prácu v prospech Slovenskej republiky práve od Mayer medie.

Myšlienka mesiaca:

 

Paradoxné je, že mnohí, čo SR nechceli, dostali funkcie, veľvyslanecké posty a mnohí aj ocenenia. Tí, ktorí zakladali štát, sú neustále znevažovaní.

 

Vladimír Mečiar (26. júl 1942)

Je však normálne, aby tí, ktorí vďaka zakladateľom Slovenskej republiky sedia na dobre platených miestach, ignorovali štátne sviatky a najmä pľuli im do tváre? Trojnásobný predseda vlády Vladimír Mečiar pre Extra plus raz povedal, že Slovensko už nikdy nemalo takú vládu, ako bola tá prvá. A musíme mu dať za pravdu, pretože vládny kabinet bol plný naslovovzatých odborníkov – z hľadiska kvality, súdržnosti aj presadzovania slovenských záujmov. V tom čase bolo cítiť, že ľudia mali veľký záujem byť súčasťou novodobého procesu vzniku štátu. Dnes už o niečom takom nemôže byť ani reči. Ľudia si myslia, že mať štát je samozrejmosť a rokom 1993 sa boj o samostatnosť zavŕšil. To však nie je pravda. Opriem sa o slová predsedu PSN Romana Stopku, ktorý už v januári 2018 povedal: „Zápas o Slovenskú republiku sa neskončil. Nastupuje etapa výstavby, upevňovania a stabilizácie zvrchovanej štátnej existencie. Váhanie nám zoberie príležitosti a prenesie ich do radov našich neprajníkov. Váhanie teraz znamená poškodiť budúcnosť Slovenskej republiky. Je čas kvalitne myslieť a rozhodne konať. Vyčkávanie a pasivita sú cestou ku krachu a porážke.“ Líder PSN mal už v roku 2018 absolútnu pravdu, veď súčasná vláda nás stiahla na ekonomické dno, zbaviac nás suverenity.  Preto sa pýtam: Dokedy sa chceme prizerať na rozpad zvrchovaného štátu, dokedy chceme žiť v strachu a neistote, dokedy chceme pracovať za almužnu, dokedy budeme ustupovať neschopnej vláde a antislovenskej prezidentke? Tým, ktorí nám štát pred 30 rokmi založili, treba poďakovať a naďalej bojovať o samostatnú, zvrchovanú a územne celistvú Slovenskú republiku, aby sa nám jedného dňa nestalo, že zem, po ktorej chodíme, už nebude slovenská.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.