OSUSKÝ: RUSKO JE TRVALÉ NEBEZPEČIE PRE DEMOKRATICKÝ SVET

Peter Osuský: Človek nemusí byť ani paranoik, ani rusofób ani vojnový štváč, stačí len zdravý rozum, aby pochopil, že Ruská federácia je evidentné a trvalé nebezpečie pre demokratický svet. Solidarita je povinnosťou ohrozených, ku ktorým patríme i my. Nezabúdajme!

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 19.04.2021

Liberálny poslanec NR SR Peter Osuský nemohol ostať bokom a pridal sa k svojim proamerickým kolegom z vlády i z parlamentu a na sociálnu sieť napísal svoje vyjadrenie k kauze Vrbětice. Samozrejme svojej povesti ruského nepriateľa nezostal nič dlžný a zaútočil na slovanský národ, veď čo na tom, že nás Rusi oslobodili spod Hitlerovského besnenia. Podľa Osuského sú agresormi a utláčateľmi. „Celé storočia ruských dejín boli dejinami útlaku tých, ktorých si utláčať trúfli. Či pod egidou samoderžavia, či pod železnou päsťou "ľudí zvláštneho razenia". Tí, ako Estónci, Lotyši či Litevci, ktorým sa medzi dvoma svetovými vojnami podarilo vymaniť zo zovretia, zaplatili po priateľskej dohode spojencov Hitlera a Stalina o deľbe sfér záujmov krutú daň.

Spolu s vyslankyňou SR som pred časom položil Talline veniec pri pamätníku desiatok tisícov obetí kruto skúšaného malého estónskeho národa. Vo Vrběticiach boli "len" dve. Hoci tie obete delia desaťročia, je za ich tragédiou jeden zlý duch, zjavujúci sa striedavo ako ČEKA, OGPU, NKVD, KGB či GRU. Predstava, že by bol nemeckým prezidentom dôstojník Gestapa, je veľmi avantgardná. Dôstojník ekvivalentnej štruktúry červenej totality ruským prezidentom je... Človek nemusí byť ani paranoik, ani rusofób ani vojnový štváč, stačí len zdravý rozum, aby pochopil, že Ruská federácia je evidentné a trvalé nebezpečie pre demokratický svet. Solidarita je povinnosťou ohrozených, ku ktorým patríme i my. Nezabúdajme!“, napísal poslanec SaS Peter Osuský na Facebooku.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.