P. RUSKO NA SLOBODE

Bývalý minister hospodárstva je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej

Foto archív
Dátum 21.11.2017

BRATISLAVA 21. novembra (TASR/Extra plus) – Krajský súd v Bratislave v utorok 21. novembra zrušil rozhodnutie okresného súdu a prepustil z väzby na slobodu obvineného exministra Pavla R. Na brífingu v budove súdu o tom informoval hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.

„Krajský súd v Bratislave zrušil napadnuté uznesenie Okresného súdu Bratislava II zo dňa 26. októbra 2017 a prepustil obvineného P.R. z väzby na slobodu pri konštatovaní dôvodov útekovej väzby, ktorú nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ povedal Adamčiak. 

Súd uložil obvinenému Pavlovi R. povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi a súdu, ktorý vedie konanie, každú zmenu miesta pobytu, ako aj ďalšie „primerané obmedzenia a povinnosti.“ „Do 24 hodín od prepustenia na slobodu musí odovzdať cestovný pas,“ doplnil Adamčiak.

Pavol R. má zároveň zákaz vycestovať do zahraničia a musí sa dostaviť k probačnému a mediačnému úradníkovi v lehotách ním určených, ale minimálne jedenkrát mesačne.„Obvinený je povinný podrobiť sa kontrole technickými prostriedkami, to je zariadením určeným na kontrolovanie polohy určenej osoby,“ dodal Adamčiak.

Okresný súd Bratislava II vzal obvineného Pavla R. do väzby 26. októbra tohto roku z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov. Voči tomuto rozhodnutiu súdu podal sťažnosť ako obvinený Pavol R., tak aj prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave, keďže ten žiadal aj dôvod takzvanej útekovej väzby.

Polícia odvtedy v prípade vypočula viacerých svedkov ako napríklad Jána Kána, bývalého blízkeho človeka bosa Mikuláša Č., bývalú manželku Pavla R. – Vieru, prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika, bývalú blízku spolupracovníčku expremiéra Vladimíra Mečiara Annu Nagyovú či podnikateľa Mariána Kočnera. Na polícii taktiež vypovedala Sylvia Volzová, ktorej vraždu mali obvinení podľa policajného vyšetrovateľa pripravovať.

Bývalý minister hospodárstva Pavol R. je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Č., ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.