PANIKA V MAĎARSKU, KTORÚ ŠÍRI ORBÁN

Viktor Orbán: Budeme potrebovať 30.000 nemocničných postelí a 8000 ventilátorov 

Foto AP
Dátum 17.04.2020

BUDAPEŠŤ 17. apríla (TASR/extraplus.sk) - Maďarsko vo fáze masového šírenia nákazy koronavírusom bude potrebovať 30.000 nemocničných postelí a 8000 pľúcnych ventilátorov, vyhlásil v piatok premiér Viktor Orbán v pravidelnom piatkovom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió.

Podľa jeho slov epidemiologické opatrenia uplynulých týždňov napomohli k tomu, aby šírenie nákazy bolo spomalené a aby nemocnice bolo možné na masovú nákazu pripraviť. 

Predseda vlády zdôraznil, že sa treba pripraviť na príchod ťažšieho obdobia, a pripomenul, že v krajine je vyše 10.000 domovov dôchodcov, kde ak sa nakazí iba desať seniorov, aj tak bude treba hospitalizovať až 10.000 ľudí.

V Maďarsku zomrelo za posledných 24 hodín na ochorenie COVID-19 14 starších pacientov, čím celkový počet obetí stúpol na 156. Potvrdených prípadov nákazy stúpol na 1763. Z ochorenia sa zotavilo 207 pacientov. V povinnej domácej karanténe je 12.401 osôb, vyplýva z aktuálnych údajov krízového štábu, podľa ktorých akreditované laboratóriá vykonali už 41.590 testov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.