PÁPEŽ OSLÁVIL SVOJE 84.NARODENINY V DUCHU VĎAČNOSTI

Vatikán tiež oznámil, že prostredníctvom Úradu apoštolskej charity - inštitúcie Svätej stolice, ktorá v mene Svätého otca pomáha chudobným - pápež poslal do talianskych miest Neapol, Bologna a Siena lieky, rúška a hygienické potreby.

Foto SITA
Dátum 18.12.2020

RÍM 18. decembra (TASR/extraplus.sk) - Pápež František oslávil vo štvrtok svoje 84. narodeniny "v duchu vďačnosti a jednoduchosti" a odovzdaním charitatívneho daru pre Venezuelu. Informovala o tom agentúra DPA.
      
Pontifex narodený 17. decembra 1939 v Buenos Aires v Argentíne daroval Venezuele štyri ventilátory určené špeciálne pre deti s pľúcnymi chorobami, informoval hovorca Vatikánu Matteo Bruni. Od chudobných občanov Ríma dostal pápež prostredníctvom vatikánskej charity kyticu slnečníc, ktorými vyzdobil kaplnku v Dome svätej Marty, kde býva v podkrovnom apartmáne. Vatikán tiež oznámil, že prostredníctvom Úradu apoštolskej charity - inštitúcie Svätej stolice, ktorá v mene Svätého otca pomáha chudobným - pápež poslal do talianskych miest Neapol, Bologna a Siena lieky, rúška a hygienické potreby.
      
Vo svojom štvrtkovom príhovore pri príležitosti Svetového dňa mieru, ktorý kokatolícka cirkev slávi 1. januára, pápež vyjadril poľutovanie nad tým, ako koronavírusová pandémia "zhoršuje navzájom súvisiace klimatické, potravinové, hospodárske a migračné krízy a spôsobuje veľké utrpenie a problémy". "Myslím najmä na tých, ktorí stratili svojich milovaných príbuzných i všetkých, ktorí prišli o prácu," povedal František a zároveň vzdal hold zdravotníkom, farmaceutom, výskumníkom a kaplánom. Pápež opäť vyzval politikov a súkromný sektor na zabezpečenie všeobecného prístupu k vakcínam proti ochoreniu COVID-19, a to najmä pre "chudobných a najzraniteľnejších".

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.