PARÍŽ: ĽUDIA KVÔLI LOCKDOWNU UTEKAJÚ Z MESTA - VYTVORILI 706-KILOMETROVÚ KOLÓNU

Obyvatelia Paríža sa snažili z mesta újsť pred odbitím polnoci, kedy majú začať platiť nové protipandemické opatrenia a lockdown celej krajiny. 

Foto TUMBLR
Dátum 31.10.2020

Vo Francúzsku je platný lockdown celej krajiny od 30. októbra. Nočné ulice Paríža zaplnili autá a množstvo trúbenia. Zápchy v Paríži mali dohromady 706 kilometrov.  Obyvatelia sa snažili z hlavného mesta dostať preč do odbitia polnoci, kedy mali začať platiť nové protipandemické pravidlá.

„Náš cieľ je jednoduchý: prudké zníženie počtu prípadov zo 40-tisíc denne na 5-tisíc a spomalenie tempa hospitalizácií a prípadov na intenzívnej starostlivosti,“ cituje prezidenta Emmanuela Macrona portál LadBible. Podľa Macronovho odhadu bude do polovice novembra na intenzívnej starostlivosti hospitalizovaných takmer 9 000 pacientov.

Krajina zostane v lockdowne minimálne do 1. decembra tohto roku. Ľudia nebudú môcť cestovať medzi regiónmi, zatvárajú sa bary, reštaurácie i väčšina obchodov. Ľudia budú môcť cestovať len do práce, do školy, k lekárovi a do potravín či lekární.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.