PARLAMENTNÁ ŽUMPA

Diskusná aréna slovenského zákonodarného zboru sa stala hnojiskom pre exhibicionistov typu Matovič, Dostál, Cigániková, či pre slovnú prestrelku Nicholsonová – Marček

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 28.11.2018

Slovenskú spoločnosť Denník N spolu ďalšími médiami hlavného prúdu tri mesiace traumatizoval problémom rigoróznej práce a neoprávneného používania titulu JUDr. predsedu NR SR a lídra SNS Andreja Danka. Médiá v spolupráci s opozíciou vygradovali situáciu do takých rozmerov, že prišlo k rokovaniu mimoriadnej schôdze, ktorej jediným bodom bolo vyslovenie dôvery alebo nedôvery predsedovi NR SR. Opozícia nedisponuje dostatkom hlasov na otvorenie schôdze, no vďaka „veľkorysosti“ Andreja Danka jemu vlastnej umožnil poslanecký košiar SNS začať divadelné predstavenie roka s najznámejším slovenským kapitánom. Stali sme sa tak svedkami nevídanej úbohosti nielen opozície, ale aj koalície v priamom prenose. Diskusná aréna slovenského zákonodarného zboru sa stala hnojiskom pre exhibicionistov typu Matovič, Dostál, Cigániková, či pre slovnú prestrelku Nicholsonová – Marček.

Myšlienka mesiaca:

 

Práca je súčasťou ľudského života.

Tomio Okamura

Ten spochybnil Nicholsonovej vzdelanie, že nedodala osvedčenie potvrdzujúce absolvovanie strednej školy. V rámci diskusie spomenul aj dokument, ktorý sa v posledných dňoch šíri po stránkach internetu, údajne usvedčujúci poslankyňu SaS z výkonu najstaršieho povolania z čias jej pôsobenia v Kanade, odkiaľ pochádza aj jej bývalý manžel Tom Nicholson. Vedľajšiu úlohu v dvadsiaty prvý novembrový deň dostal aj Boris Kollár, ktorý svojej povesti neostal nič dlžný. Andrejovi Dankovi vysvetlil, že takých, ako je on, bili na pieskovisku „kýblikmi“ po hlave pripomenúc mu dankovskú privatizáciu Lesostavu Revúca. Pravda sa predrala na povrch, no môže Kollár hodiť kameňom? Nakoniec to bol samotný Danko, ktorý Kollára nazval mafiánskym šmejdom, udržiavajúcim vzťahy s vraždiacim bratislavským podsvetím. Je priam verejné tajomstvo, akým spôsobom prišiel Boris Kollár v deväťdesiatych rokoch minulého storočia k nehoráznym majetkom. Debatku zaklincoval Smer-SD, ktorý sa zachoval ako silný koaličný partner pevne podporujúci predsedu národnej rady až do takej miery, že jediným, kto obhajoval Andreja Danka, bol exminister vnútra Robert Kaliňák. Šráci z právnicko-obchodnej brandže predsa držia spolu. Ďalší koaličný spolupáchateľ Most-Híd vyriešil ošemetnú situáciu strčením hlavy do piesku, nezúčastnením sa na tajnom hlasovaní o vyslovení či nevyslovení dôvery Andrejovi Dankovi. Alibistické a pritom víťazné. Predseda Mosta-Híd a osobný priateľ predsedu parlamentu Béla Bugár ešte pred zvolaním schôdze Dankovi cez sms-ku odkázal, aby vyvodil osobnú zodpovednosť. V núdzi poznáš všetkými masťami mazaného priateľa z Mosta-Híd. Vďaka rade, ktorá by ho v tomto momente nestála ani groš, si mohol predseda SNS zachovať aspoň posledné kúsky hrdosti a odísť síce vnútorne pokrivený, ale s hlavou tesne nad hladinou. Svojím rozhodnutím nevyvodenia osobnej zodpovednosti sa definitívne ponoril do svojej žumpy, ktorú počas svojho pôsobenia v politike vybudoval.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.