PAVEL PLÁNUJE ROKOVANIE S PELLEGRINIM

Česko podľa prezidenta Petra Pavla pozorne sleduje, čo sa deje na Slovensku. V nadchádzajúcom období bude rokovať so zvoleným slovenským prezidentom Petrom Pellegrinim. Za českú stranu musím povedať, že veľmi pozorne sledujeme všetko, čo sa deje u nášho suseda. Máme aj veľa možností, ako s nimi ten vývoj konzultovať. Ja budem mať v nadchádzajúcom období rokovanie s novým slovenským prezidentom, avizoval Pavel.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 30.04.2024

Česko podľa prezidenta Petra Pavla pozorne sleduje, čo sa deje na Slovensku. V nadchádzajúcom období bude rokovať so zvoleným slovenským prezidentom Petrom Pellegrinim. Povedal to v pondelok po stretnutí s nemeckou hlavou štátu Frankom-Walterom Steinmeierom, ktorý uviedol, že Pellegriniho tiež pozval do Berlína, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

"Za českú stranu musím povedať, že veľmi pozorne sledujeme všetko, čo sa deje u nášho suseda. Máme aj veľa možností, ako s nimi ten vývoj konzultovať. Ja budem mať v nadchádzajúcom období rokovanie s novým slovenským prezidentom," avizoval Pavel. Na rôzne veci je podľa neho potrebné hľadieť s odstupom a neposudzovať všetko podľa vyhlásení, ale skutočných krokov.

"Napríklad vo vzťahu k Ukrajine vidíme, že tá situácia nie je taká, ako bola prezentovaná pred prezidentskými voľbami, ale že podpora Ukrajiny pokračuje na rôznych úrovniach," povedal český prezident. Dodal, že aj pri témach ako situácia médií či súdov na Slovensku bude potrebné počkať na ďalší vývoj a potom zaujať stanovisko.

Termín Pavlom avizovaného stretnutia zatiaľ nie je presne daný. Nie je ešte jasné, či pôjde o osobné alebo online rokovanie, povedala spravodajkyni TASR Pavlova hovorkyňa Eva Hromádková. Na otázku nemeckého novinára smerovanú k aktuálnemu vývoju na Slovensku reagoval aj Steinmeier, ktorý potvrdil, že aj Nemecko sa o situáciu v SR zaujíma a že Pellegriniho pozval na návštevu Berlína.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.