PAVEL UDELÍ STOLTENBERGOVI ŠTÁTNE VYZNAMENANIE RAD TOMÁŠA GARRIGUA MASARYKA

Rad Tomáša Garrigua Masaryka je druhé najvyššie české štátne vyznamenanie. Prezident ho udeľuje osobám, ktoré sa vynikajúcim spôsobom zaslúžili o rozvoj demokracie, humanity a ľudských práv.

Foto tasr/ap
Dátum 28.05.2024

Prezident ČR Petr Pavel vo štvrtok v Prahe udelí Rad Tomáša Garrigua Masaryka III. triedy generálnemu tajomníkovi Severoatlantickej aliancie Jensovi Stoltenbergovi. Oznámil to v utorok Pražský hrad, píše TASR s odvolaním sa na spravodajský portál Novinky.cz.

Stoltenberg sa v Prahe zúčastní na neformálnom zasadnutí ministrov zahraničných vecí krajín NATO, ktoré sa uskutoční pri príležitosti 25. výročia členstva ČR v NATO a 75. výročia založenia Severoatlantickej aliancie.

Rad Tomáša Garrigua Masaryka je druhé najvyššie české štátne vyznamenanie. Prezident ho udeľuje osobám, ktoré sa vynikajúcim spôsobom zaslúžili o rozvoj demokracie, humanity a ľudských práv, píše server Novinky.cz.

Stoltenberg, bývalý nórsky premiér, stojí na čele Severoatlantickej aliancie od roku 2014. Jeho mandát sa končí tento rok v októbri. Vlani v júli mu bol už štvrtýkrát predĺžený z dôvodu pokračujúcej vojny na Ukrajine. Meno jeho nástupcu by malo byť oznámené pred júlovým summitom NATO vo Washingtone.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.