PČOLINSKÝ: NEMÁ PRE NÁS ZMYSEL OSTÁVAŤ V KOALÍCII, KTORÁ NEPRESADÍ POMOC

V prípade, že menšinová vláda nebude vedieť presadiť okamžité riešenie energií a inflačnej krízy, tak pre hnutie Sme rodina nemá zmysel ostávať v koalícii. Sme rodina chce predložiť návrh zákona o zastropovaní cien energií a pre hnutie bude kľúčové, ako sa k tomu parlament postaví.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 18.09.2022

Politická kríza pokračuje aj po výmene ministrov. Naplno sa prejavila v parlamente. Poslanci Národnej rady SR nedokázali ani na dva pokusy otvoriť riadnu schôdzu. Vládna koalícia na to nemala dosť hlasov. „Nebol som prekvapený, že sa parlamentná schôdza neotvorila. Je však na zváženie, prečo sa niektorí poslanci nedostavili na hlasovanie a prečo niektorí neprišli do práce vôbec,“ uviedol Peter Pčolinský zo strany Sme rodina.

Pčolinský tvrdí, že sa rozhodli neotvárať v piatok schôdzu parlamentu preto, lebo by nemali dostatok hlasov. Podľa neho by opozícia hlasovala za otvorenie schôdze až budúci týždeň. V prípade, že menšinová vláda nebude vedieť presadiť okamžité riešenie energií a inflačnej krízy, tak pre hnutie Sme rodina podľa neho nemá zmysel ostávať v koalícii.

Sme rodina chce predložiť návrh zákona o zastropovaní cien energií a pre hnutie bude kľúčové, ako sa k tomu parlament postaví. Vláda má podľa Pčolinského na prekonanie energetickej krízy pripravovať aj istú formu energošekov, ich výšku však zatiaľ povedať nevedel. Počas diskusie Pčolinský povedal aj to, že podľa neho odvolaniu ministra financií Igora Matoviča nedôjde.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.