PEDIATRI: NEVOĽTE POLITIKOV, KTORÝM NA NÁS NEZÁLEŽÍ

Slovenská spoločnosť primárnej pediatrickej starostlivosti v súvislosti so sobotňajšími parlamentnými voľbami pripomína, že viac ako polovica poslancov Národnej rady SR začiatkom septembra nepodporila otvorenie mimoriadnej schôdze k riešeniu situácie v pediatrii. 

Foto PIXABAY/ILUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 26.09.2023

Slovenská spoločnosť primárnej pediatrickej starostlivosti v súvislosti so sobotňajšími parlamentnými voľbami pripomína, že viac ako polovica poslancov Národnej rady SR začiatkom septembra nepodporila otvorenie mimoriadnej schôdze k riešeniu situácie v pediatrii. Parlament mal pritom rokovať o opatreniach smerujúcich k stabilizácii ambulantného pediatrického sektora. Týmto poslancom podľa pediatrov nezáleží na pediatroch a ani na starostlivosti, ktorú pediatri deťom poskytujú. Medzi nimi je aj Róbert Fico, Peter Pellegrini, Richard Sulík, Igor Matovič či Peter Pčolinský.

„Boli sme vypočutí a podporení ministerstvom zdravotníctva, aj vládou, žiaľ, v parlamente sme nenašli podporu ani len diskutovať," uviedli pediatri. Tvrdia, že poslanci sa týmto rozhodli ignorovať problematiku primárnych pediatrov na Slovensku. Spoločnosť primárnych pediatrov apeluje na občanov, aby sa pri voľbách rozhodli správne a nepodporili svojimi hlasmi tých, ktorí schôdzu neotvorili. Na zozname sú aj mená ako Jana Bittó Cigániková, Marek Krajčí, Anna Záborská, či Milan Mazurek.

Primárni pediatri upozorňujú na to, že nie sú naďalej ochotní tolerovať nútenú prácu v ambulantných pohotovostných službách, ani nadčasovú prácu, byrokratickú záťaž, či kompenzovať nezáujem kompetentných o zachovanie optimálnej zdravotnej starostlivosti o deti na úkor ich síl. „Vyzývame ďalšieho ministra zdravotníctva, aby bez otáľania predložil do parlamentu pripravený balík opatrení na stabilizáciu primárnej pediatrie. A nejde „len“ o mínus dve hodiny v ambulanciách pohotovostnej služby, na ktoré sa celá táto problematika zúžila," uzavreli.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.