PELLEGRINI: AK CHCE KOALÍCIA DOVLÁDNUŤ DO KONCA - PÁN BOH S NAMI A ZLE PREČ

Koniec súčasnej vládnej koalície by nemusel znamenať návrat tej minulej. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol Peter Pellegrini. V prípade predčasného konca súčasnej vládnej koalície by bol Pellegrini pripravený rokovať o vzniku novej vlády aj so stranami súčasnej koalície.

Foto TASR
Dátum 17.01.2021

Bývalý predseda vlády Peter Pellegrini sa zúčastnil v diskusnej relácii V politike v televízii na TA3. V relácii sa stretol aj so súčasným predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom. Obaja sa vyjadrovali k aktuálnej pandemickej situácii na Slovensku a k očkovaniu proti ochoreniu Covid-19. Koniec súčasnej vládnej koalície by nemusel znamenať návrat tej minulej. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol predseda mimoparlamentnej strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini.

V prípade predčasného konca súčasnej vládnej koalície by bol Pellegrini pripravený rokovať o vzniku novej vlády aj so stranami súčasnej koalície.„Ak bude dnes ohlásené ďalšie celoplošné testovanie, poskytneme ľuďom, kým budú stáť v dlhých radoch na testovanie, možnosť podpísať sa pod možnosť zvolania referenda. Vtedy by možno vyzbieranie potrebného počtu podpisov na zvolanie referenda netrvalo ani rok, ani pol roka, ale možno jeden víkend, kedy vláda vytiahne ľudí na celoplošné testovanie,“ povedal Pellegrini. Dodal, že chce „zbaviť Slovensko tohto premiéra“.

Boris Kollár uviedol, že sa očkovať budú aj poslanci, ktorí sú vo vyššom veku, nie prednostne, ale budú doplnení do zoznamu v tom prípade ak niekto nepríde. Je to z toho dôvodu, aby sa neplytvalo vakcínami. Pellegrini doplnil, že súhlasí, aby sa dali zaočkovať aj celebrity, ale len v tom prípade, že by sme mali k dispozícii 2-milióny vakcín, čo nemáme. Je hlúpe, že sa dali zaočkovať mladí "chalani" ako poslanec Šeliga. Pellegrini pripomenul, že nemá zmysel podať návrh na odvolanie ministrov, ale pristúpi na referendum. Tiež podal trestné oznámenie na premiéra kvôli ohrozeniu zdravia. Kollár uviedol, že podávanie trestných oznámení je chabý pokus a dostať len seba do nejakej funkcie. Kollár si myslí, že táto koalícia dovládne až do konca. Kollár má korony už plné zuby a mrzí ho, že sa na Slovensku nič iné nerieši. Zabúda sa na ostatné veci, ktoré sa dejú, ide podľa neho o veľmi zlý odkaz pre ľudí. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.