PELLEGRINI: AMATERIZMUS A ZLODEJINA MATOVIČA V PRIAMOM PRENOSE

Televízia Markíza zistila minulý týždeň, že často spomínaný milión rýchlotestov na skladoch nemáme, pretože obchod štát nezrealizoval

Foto TASR/JAROSLAV NOVÁK
Dátum 25.04.2020

Rýchlotesty, ktoré vláda Igora Matoviča odmietla, ide teraz kúpiť, vyjdú však drahšie. Televízia Markíza zistila minulý týždeň, že často spomínaný milión rýchlotestov na skladoch nemáme, pretože obchod štát nezrealizoval.

V stredu nastal obrat. Podľa našich informácií ministerstvo vnútra podpísalo s dodávateľom zmluvu na nákup 500-tisíc kusov. Pôvodná cena za kus bola 8,90 eur, teraz je to o euro vyššie.

„Milión sme určite nepotrebovali, to vidíte, ten nákup z tohto pohľadu nebol úplne racionálny, ale vieme použiť polovicu z nich, zhruba pol milióna. V podstate sme dodatočne dokúpili a budeme ich takýmto spôsobom využívať. Viete čo, to sa obráťte na ministra vnútra, lebo to ministerstvo vnútra nakupovalo," odpovedal minister zdravotníctva Marek Krajčí. 

„Cena jednotková je 9,90 eur," uviedol hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov. 

Na následnú otázku, či je to o euro na kus viac ako bola predošlá ponuka a či ide o nákup, ktorý predtým bol odmietnutý v počte milión kusov od toho istého dodávateľa, zaznela nasledujúca odpoveď: „Ide o dodávku tej istej spoločnosti," uzavrel Lazarov.

Peter Pellegrini v tejto súvislosti uviedol, že kúpou nových drahších rýchlotestov, ktoré Igor Matovič odmietal a chcel vyhodiť do Dunaja je len dôkazom amaterizmu. Zlosť a nenávisť voči bývalej vláde pod mojím vedením v jeho prípade prevýšili štátny záujem nového premiéra. Ak je pravda, že sú to fyzicky tie isté rýchlotesty a ešte ich kúpime drahšie, tak je to potom zlodejina v priamom prenose.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.