PELLEGRINI BOL POČAS ZÁKAZU VYCHÁDZANIA V SALÓNE S PÁNSKYMI OBLEKMI, MATOVIČ REAGUJE: AROGANTNÝ PAPALÁŠ!

Peter Pellegrini navštívil počas zákazu vychádzania v sprievode dvoch mužov prevádzku s luxusnými pánskymi oblekmi. Tvrdí, že kvôli COVID-19 veľmi schudol a bol sa informovať čo sa dá robiť s jeho oblekmi. Igor Matovič neváhal a okamžite na neho zaútočil. 

Foto TASR
Dátum 20.01.2021

Bývalý predseda vlády, momentálne predseda strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini bol krátko pred obedom v pondelok nafotený v prevádzke s luxusnými pánskymi oblekmi. Pellegrini prišiel do salónu v centre Bratislavy v spoločnosti dvoch pánov. V predajni počas zákazu vychádzania strávil približne hodinu. 

Po jeho vstupe do salónu zatiahli žalúzie. Obchod je známy tým, že vyrába obleky na mieru a ich hodnota môže byť až niekoľko tisíc eur. Častokrát musí prísť klient na úpravu obleku osobne na skúšku. 

V čase lockdownu a zákazu vychádzania sa však takáto výnimka vo vyhláške nenachádza. Výnimka sa vzťahuje napríklad na vyzdvihnutie jedla, tovaru objednaného cez internet, návštevu lekára a podobne. 

Peter Pellegrini pre Nový Čas uviedol, že bol na pracovnom stretnutí s majiteľom prevádzky a vzhľadom na to, že po prekonaní ochorenia COVID-19 výrazne schudol a oblečenie je jeho pracovným nástrojom, sa bol informovať o možnostiach riešenia situácie. Tvrdí, že počas stretnutia dodržal všetky hygienické opatrenia. Po stretnutí si to s dvoma mužmi namierili do blízkej reštaurácie, kde si vyzdvihli krabice s pizzou, vypili kávu a odišli. 


K situácií sa na svojom Facebooku okamžite vyjadril aj premiér Igor Matovič: 

AROGANTNÝ PAPALÁŠ ... hodinka v zatvorenom obchode s luxusnými oblekmi ... a potom kávička v zatvorenej reštike ... a on o morálke káže.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.