PELLEGRINI: DODATOČNÝ PRÍSPEVOK PRE DÔCHODCOV SA EŠTE ZVÝŠI

Spolu s novembrovým vianočným príspevkom v sume 50 eur až 300 eur tak penzisti budúci mesiac dostanú ďalších 300 eur, teda dokopy pôjde o sumu od 350 eur do 600 eur. 

Foto sita/branislav bibel
Dátum 21.11.2023

Ministrovi práce a sociálnych vecí Erikovi Tomášovi (Hlas-SD) sa podarilo nájsť ďalšie zdroje na zvýšenie dodatočného jednorazového príspevku pre všetkých poberateľov dôchodkov. Na tlačovej besede to uviedol predseda strany Hlas-SD a súčasne šéf parlamentu Peter Pellegrini. Pôvodne avizovaná suma 150 eur sa podľa neho nakoniec zvýši na 300 eur. Túto dávku majú dostať všetci poberatelia dôchodkov v decembri tohto roka.

Spolu s novembrovým vianočným príspevkom v sume 50 eur až 300 eur tak penzisti budúci mesiac dostanú ďalších 300 eur, teda dokopy pôjde o sumu od 350 eur do 600 eur. „Trocha sme ešte zatriasli ministrom financií, pred koncom roka sa ešte našli peniaze v štátnej kase," povedal minister práce a sociálnych vecí Erik Tomáš. Podľa neho si zvýšenie príspevku vyžiada 220 miliónov eur navyše. Na dodatočný príspevok pre penzistov tak pôjde celkovo 440 miliónov eur.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.