PELLEGRINI: HEGER JE ABSOLÚTNE NESCHOPNÝ PREMIÉR

AKTUALIZOVANÉ: V diskusnej relácii TA3 V POLITIKE líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini uviedol, že Slovenská republika má najslabšieho premiéra v histórii SR, ktorý nemá rázne slovo a nevie zvládať koalíciu. Tieto slová uviedol v súvislosti s nezvládaním situácie ohľadom reformy zdravotníctva a rušením nemocnícv rámci SR.

Foto SITA/AP
Dátum 24.10.2021

V diskusnej relácii TA3 V POLITIKE líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini uviedol, že Slovenská republika má najslabšieho premiéra v histórii SR, ktorý nemá rázne slovo a nevie zvládať koalíciu. Tieto slová uviedol v súvislosti s nezvládaním situácie ohľadom reformy zdravotníctva a rušením nemocnícv rámci SR. V relácii Peter Pellegrini kritizoval situáciu ohľadom rekonštrukcie nemocnice v Bratislavskom Ružinove, v Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystricii, alebo v Košiciach, ale aj zastavenie výstavby nemocnice Rázsochy, ktorá by bola na špičkovej úrovni pre celé Slovensko. V tejto súvislosti predseda hnutia Smer rodina Boris Kollár uviedol, že je radšej za kúpu súkromnej nemocnice Bory do vlastníctva štátu od skupiny Penta, pretože Rázsochy sú v nedohľadne, a nebudú v nej liečené ešte ani jeho vnúčatá.

Podľa lídra strany Hlas-SD Petra Pellegriniho predvádza vláda v súvislosti s reformami amaterizmus v priamom prenose. „Na Slovensku sú absolútne iné vážne problémy," vyhlásil s tým, že koaličné spory o reformy sú „búrkou v koši". „Nakoniec tá diskusia nie je o podstate tých reforiem, ale už je to zase tri týždne iba to, že si koalícia medzi sebou zase rieši nejakú hádku," povedal Pellegrini. Doplnil, že zdravotníctvo potrebuje do budúcna zásadné zmeny. „Ale tie musia byť robené s tými, ktorých sa týkajú, to znamená s lekármi, s predstaviteľmi nemocníc, s predstaviteľmi samosprávy," dodal.

Ak reforma nemocníc získa podporu regiónov, hnutie Sme rodina by za ňu zahlasovalo. V diskusnej relácii televízie TA3 V politike to povedal predseda Sme rodina a parlamentu Boris Kollár. Nie je spokojný ani s novou verziou návrhu súdnej mapy. Pri reforme národných parkov sa podľa jeho slov blížia ku kompromisu. Líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini vyhlásil, že spor o reformy ukazuje amaterizmus tejto vlády. Zdravotníctvo si podľa neho vyžaduje zmeny do budúcna, ale musia sa pripravovať s tými, ktorých sa to týka.

"Uvedomujeme si, že reformy sú potrebné a chceme ich urobiť," povedal Kollár. Nemôže sa ale podľa neho robiť "reforma pre reformu" a nesmú sa likvidovať regióny. "Ak dostanú zelenú od regiónov, zahlasujeme za to," uviedol. Kollár tvrdí, že nemocnice v regiónoch sú v zisku. Kritizuje, že ľudia z ministerstva neboli v regiónoch a škrtajú "od stola". Tvrdenia ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) o tom, že nemocnice sa nezrušia, označil za "floskulu". Nemocnice sa podľa neho de facto zrušia, lebo sa z nich stanú "doliečováky". Kollár tvrdí, že nejde svojimi postojmi proti vláde. "Zachraňujem túto vládu tým, že upozorňujem, že nemôžeme od stola urobiť reformu a rozvrátiť regióny," dodal. Poslanci parlamentu okolo Pellegriniho za návrh nezahlasujú, Kollár ešte nevie, či reforma prejde aj bez hlasov Sme rodina.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.