PELLEGRINI: HLAS MÁ IDEOLOGICKY BLIŽŠIE K SMERU AKO K PROGRESÍVCOM

Hlas-SD si po voľbách plánuje zvoliť spolupracujúce politické strany na základe najlepšej ideologickej zhody.

Foto 
Dátum 24.09.2023

Hlas-SD je ideologicky bližšie k Smeru-SD ako k Progresívnemu Slovensku (PS). Uviedol to šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini. Na druhej strane, PS nepovažuje Hlas-SD za svojho preferovaného partnera v povolebnej spolupráci, priblížil predseda PS Michal Šimečka v diskusnej relácii O päť minút 12.

Hlas-SD si po voľbách plánuje zvoliť spolupracujúce politické strany na základe najlepšej ideologickej zhody. Šimečka hovoril o transparentnosti v rámci uvažovania o povolebných spoluprácach. "Dlhodobo hovoríme, že sme pripravení rokovať s každou politickou stranou v parlamente, ktorá je demokratická, proeurópska a ktorá si ctí právny štát," zdôraznil Šimečka.

Pellegrini navrhol, aby prezidentka osobne vysvetlila verejnosti všetky súvislosti týkajúce sa podania návrhu na obžalobu. Šimečka vníma vyjadrenia zo strany Smer-SD ako pokračovanie ich predvolebnej kampane a útok na prezidentku a PS.


"Ak bude strana Hlas nielen v parlamente, ale bude mať právo čo to hovoriť aj do fungovania vlády, tak budeme nabádať všetkých koaličných partnerov, aby sme riešili skutočné problémy ľudí a nezapodievali sa pani prezidentkou, ktorá po pár mesiacoch už navždy skončí v slovenskej politike," uviedol Pellegrini.

V súvislosti s problémom migrácie Pellegrini tvrdí, že vláda fatálne zlyhala, a navrhuje prijať opatrenia vrátane väčšieho nasadenia vojakov a policajtov v teréne, poskytnutia dostatočných finančných a technických zdrojov a pravidelných kontrol na hraničných prechodoch. Šimečka hovoril o pripravenosti uzavrieť hranice, pričom to považuje za krajné riešenie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.