PELLEGRINI: HLAS PODPORÍ NA POST PREDSEDU TSK JAROSLAVA BAŠKU

Dlhoročný predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška poukázal na fakt, že TSK je už tri roky po sebe najtransparentnejším slovenským krajom. Je podľa neho dobré, ak ľudia vidia kraju "na prsty" a vidia, ako sa v TSK hospodári s verejnými zdrojmi a aké sú investičné priority kraja. 

Foto sita/ľudOVÍT VANIHER
Dátum 03.10.2022

Mimoparlamentná strana Hlas-SD podporí v boji o kreslo predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) doterajšieho predsedu Jaroslava Bašku. V pondelok to v Trenčíne povedal predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini.

"Strana Hlas-SD pristupuje ku komunálnym a regionálnym voľbám veľmi zodpovedne, Myslíme si, že už sa musí skončiť obdobie, keď sa nám do najvyšších pozícií v mestách a krajoch dostávajú aktivisti, krikľúni alebo hejteri, ktorí v skutočnosti nič iné neprinášajú. A potom to aj v niektorých našich mestách a dokonca v niektorých krajoch na Slovensku vyzerá," skonštatoval Pellegrini.

Ako dodal, voľba podpory Bašku bola v strane jednomyseľná. Baška podľa neho dokázal, že je človek schopný a ktorý v prospech kraja pracuje nonstop od jeho nástupu do funkcie. "Jeho dynamiku v Trenčianskom samosprávnom kraji vidno," zdôraznil Pellegrini.

Baška si podľa vlastných slov podporu strany váži. Poukázal na fakt, že TSK je už tri roky po sebe najtransparentnejším slovenským krajom. Je podľa neho dobré, ak ľudia vidia kraju "na prsty" a vidia, ako sa v TSK hospodári s verejnými zdrojmi a aké sú investičné priority kraja. "TSK je aj krajom, ktorý má najviac žiakov v systéme duálneho vzdelávania. Je doň zapojených viac ako 1350 žiakov, ktorí sa učia pre viac ako 160 konkrétnych firiem," zdôraznil Baška.  

Ako dodal, samosprávy idú do veľmi ťažkých časov a tí, ktorí nemajú skúsenosti, vôbec nevedia, do čoho idú. "TSK je kraj, ktorý má najlepšie finančné zdravie na Slovensku. Toto finančné zdravie už kraje, mestá a obce nebudú mať, pretože pre samosprávy bude veľmi ťažké zostaviť vyrovnané bežné rozpočty," pripomenul Baška.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.