PELLEGRINI: HRÁČI Z KHL BY MALI MAŤ MOŽNOSŤ REPREZENTOVAŤ SLOVENSKO

Predseda parlamentu Peter Pellegrini vyzýva Slovenský zväz ľadového hokeja, aby prehodnotil svoje rozhodnutie účasti hráčov KHL na Majstrovstvách sveta v hokeji 2024. Je „presvedčený, že politika do športu vôbec nepatrí“ a na Slovensku a v susednom Česku „sa vyžívame v pranierovaní nevinných ľudí“.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 13.02.2024

Predseda parlamentu a kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa nedávno zastal slovenského hokejového brankára Júliusa Hudáčka, ktorý pôsobil v ruskej KHL. Teraz vyzýva Slovenský zväz ľadového hokeja, aby prehodnotil svoje rozhodnutie účasti hráčov KHL na Majstrovstvách sveta v hokeji 2024. Peter Pellegrini svoje stanovisko odôvodňoval tým, že je „presvedčený, že politika do športu vôbec nepatrí“ a na Slovensku a v susednom Česku „sa vyžívame v pranierovaní nevinných ľudí.“

„Športovci sú ľudia, ktorí sa živia svojím talentom a len reagujú na ponuky športových tímov. Július Hudáček sa stal idolom nemeckých hokejových fanúšikov, ktorým prináša radosť a skvele reprezentuje našu krajinu v zahraničí,“ vysvetlil Pellegrini. Predseda parlamentu Peter Pellegrini vyzval Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH), aby prehodnotil svoj postoj v súvislosti s neúčasťou slovenských hokejistov hrajúcich v KHL na tohtoročných majstrovstvách sveta v hokeji.

„Opäť sa blížia majstrovstvá sveta v hokeji a u nás sa otvorila nezmyselná diskusia v súvislosti s tým, že hráči hrajúci v KHL, teda v ruskej hokejovej lige, by nemali reprezentovať Slovensko. Znova sa spomínajú konkrétne mená. Vyzývam preto Slovenský zväz ľadového hokeja, aby dôsledne zvážil svoje stanovisko a neunáhlil sa prijať také rozhodnutie, ktoré pod nezmyselným mediálnym a politickým tlakom opozičných strán ako PS a SaS znemožní týmto hokejistom reprezentovať našu vlasť,“ skonštatoval Pellegrini.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.