PELLEGRINI: KAMPAŇ OZNAČUJÚCA KORČOKA ZA PREZIDENTA VOJNY BOLA LEGITÍMNA

Kampaň označujúca Ivana Korčoka za prezidenta vojny bola podľa predsedu parlamentu a novozvoleného prezidenta Petra Pellegriniho v poriadku a legitímna. Ako vysvetlil, ak išlo o vyjadrenia vo vzťahu ku Korčokovi, tak to boli jeho vlastné citáty a jeho vyjadrenia k vojne.

Foto SITRA/MILAN ILLIK
Dátum 07.04.2024

Kampaň označujúca Ivana Korčoka za prezidenta vojny bola podľa predsedu parlamentu a novozvoleného prezidenta Petra Pellegriniho v poriadku a legitímna. Pellegrini to uviedol v relácii TA3 V politike. Ako vysvetlil, ak išlo o vyjadrenia vo vzťahu ku Korčokovi, tak to boli jeho vlastné citáty a jeho vyjadrenia k vojne.

„Boli to jeho vyjadrenia k vojne, k bombardovaniu Juhoslávie, k vojne v Iraku či k vojne v pásme Gazy. Vyjadril sa ku všetkým konfliktom pozitívne. Je to človek, ktorý nemal nikdy problém so zabíjaním ľudí, a ktorý nikdy nehovoril o mieri," vyhlásil Pellegrini s tým, že on začal hovoriť mieri nie preto, lebo chcel byť lepším kandidátom, ale preto, že verí v potrebu okamžitého zastavenia zabíjania.

„Podporovať vojenský konflikt, ktorý za dva roky nepriniesol žiadny výsledok, je absolútnou tragédiou," dodal Pellegrini a uzavrel s tým, že on ani SR nikdy nespochybnia skutočnosť, že v prípade vojny na Ukrajine je agresorom Ruská federácia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.