PELLEGRINI: NELEGÁLNA MIGRÁCIA JE REÁLNY PROBLÉM, NIE STRAŠENIE

Predseda mimoparlamentného Hlasu-SD a poslanec parlamentu Peter Pellegrini označil nelegálnu migráciu za reálny problém, nie strašenie. Myslí si, že vláda Ľudovíta Ódora nedokáže ochrániť krajinu. „Policajného prezidenta som navrhoval odvolať, pretože nezvláda situáciu. Slovensko nie je pripravené na zvládnutie migračnej krízy, ani polícia pod jeho vedením,“ podotkol.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 10.09.2023

Predseda mimoparlamentného Hlasu-SD a poslanec parlamentu Peter Pellegrini ako riešenie zúfalej situácie s migrantmi na juhu Slovenska navrhuje napríklad zaisťovanie nelegálnych migrantov a ochranu slovenských hraníc. Vyplýva to z jeho vyjadrení v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Pellegrini označil nelegálnu migráciu za reálny problém, nie strašenie. Myslí si, že vláda Ľudovíta Ódora nedokáže ochrániť krajinu.

„Policajného prezidenta som navrhoval odvolať, pretože nezvláda situáciu. Slovensko nie je pripravené na zvládnutie migračnej krízy, ani polícia pod jeho vedením,“ podotkol. Riešením je podľa neho napríklad zaisťovanie migrantov či zavedenie kontrol na hraničných priechodoch. V súvislosti s potvrdením pre cudzincov poznamenal, že sa má vystavovať len ľuďom, u ktorých je zistená totožnosť legálne a riadne.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.