PELLEGRINI: PREDSEDOM PARLAMENTU BUDE RAŠI ALEBO SAKOVÁ

Novým predsedom parlamentu bude Richard Raši alebo Denisa Saková. Povedal to dnes víťaz prezidentských volieb Peter Pellegrini. Túto funkciu si zaslúžia tí, ktorí po mne získali najvyšší počet preferenčných hlasov, a to je práve Denisa Saková a Richard Raši. Ešte sme to neuzavreli. Obidvaja si vážia túto moju nomináciu, povedal. 

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 07.04.2024

Novým predsedom parlamentu bude Richard Raši alebo Denisa Saková. Povedal to dnes víťaz prezidentských volieb Peter Pellegrini (Hlas-SD) v televízii JOJ24. „Túto funkciu si zaslúžia tí, ktorí po mne získali najvyšší počet preferenčných hlasov, a to je práve Denisa Saková a Richard Raši. Ešte sme to neuzavreli. Obidvaja si vážia túto moju nomináciu,“ povedal.

Podľa jeho slov si to teraz prejdú na vedení strany a vyberú toho, „kto do toho aj bude chcieť ísť a u ktorého budeme mať predstavu, že tú funkciu zvládne". Pellegrini zároveň navrhne straníckemu snemu svojho nástupcu vo funkcii predsedu Hlasu-SD. Ako povedal, vyberá si z piatich ľudí – zo štyroch podpredsedov, ktorými sú Denisa Saková, Richard Raši, Zuzana Dolinková a Erik Tomáš, piatym kandidátom je generálny manažér strany Matúš Šutaj Eštok.

„Ja nejakú svoju preferenciu už teraz mám, ale ešte ju neprezradím,“ povedal. Dodal, že ak snem o tom rozhodne, bude možno čestným predsedom Hlasu-SD. Snem by sa mal konať do Pellegriniho nástupu do prezidentského úradu, ktorý by mal byť 15. júna. Pellegrini sa zároveň pochválil tým, že ako prvý v 30-ročnej histórii Slovenska bude zastávať počas svojej kariéry všetky tri najvyššie funkcie v štáte – prezidenta, predsedu vlády aj predsedu parlamentu.

Podporu Slovenskej národnej strany v druhom kole prezidentských volieb získal podľa svojich slov bez akejkoľvek dohody na tom, že by SNS za to niečo získala. Ako poučenie z volebnej kampane si odnáša, že svoje kampaňové fotografie si nabudúce pozrie rovno na bilborde, a nie len v počítači, pretože na bilbordoch potom nevyzerali tak, ako si predstavoval.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.