PELLEGRINI BY SA CHCEL V SEPTEMBRI PRIHOVORIŤ POSLANCOM PARLAMENTU

Pravdepodobne by som mohol dodržiavať rituál výročia inaugurácie a pred letom zhodnotiť situáciu v krajine. Ale mám predstavu predstúpiť pred poslancov aj pri ďalších zásadných témach, ktoré sú ešte pred nami, dodal Pellegrini. Hoci sa prezident nezodpovedá parlamentu, podľa Pellegriniho môže otvárať diskusiu o dôležitých témach.

Foto SITA/NR SR
Dátum 17.06.2024

Prezident SR Peter Pellegrini by sa chcel v septembri prihovoriť poslancom Národnej rady SR. Do parlamentu by chcel prichádzať častejšie ako raz za rok. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. "Pravdepodobne by som mohol dodržiavať rituál výročia inaugurácie a pred letom zhodnotiť situáciu v krajine. Ale mám predstavu predstúpiť pred poslancov aj pri ďalších zásadných témach, ktoré sú ešte pred nami," dodal.

Hoci sa prezident nezodpovedá parlamentu, podľa Pellegriniho môže otvárať diskusiu o dôležitých témach. V súvislosti so smerovaním krajiny by bol rád, keby sa pri kľúčových otázkach nachádzala elementárna zhoda naprieč politickým spektrom. Spoločnosť by sa podľa jeho slov tiež mala učiť ctiť si úrad prezidenta. "Bez ohľadu na to, kto sedí na stoličke prezidenta alebo prezidentky," doplnil. Pellegrini v diskusii načrtol aj personálne obsadenie aparátu paláca.

"Novým kancelárom, čiže úradujúcou hlavou celej organizácie, bude v Prezidentskom paláci, na môj návrh, Peter Vodrážka," priblížil. Ide podľa jeho slov o právnika, s ktorým sa mu dobre spolupracovalo v Národnej rade SR. "Riaditeľom kabinetu prezidenta bude Matej Čapliar," dodal. Prezident v relácii tiež povedal, že v obydlí, kde teraz býva, boli vykonané bezpečnostné opatrenia, aby bola polícia schopná chrániť celé okolie domu. Deklaroval ochotu podriadiť sa navrhovanému ustanoveniu, na základe ktorého by mali traja najvyšší ústavní činitelia povinne bývať v priestoroch, ktoré určí štát.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.