PELLEGRINI: VLÁDA SA DEFINITÍVNE ROZHODLA ROZDEĽOVAŤ SLOVÁKOV NA DVE SKUPINY

Strana Hlas-SD: Je nevyhnutné, aby vláda súčasne so zatváraním prevádzok a obmedzovaním ich činnosti oznámila, akým spôsobom a kedy ich odškodní za vzniknuté škody. Doterajšia pomoc ekonomike bola najslabšia v Európskej únii, a ešte aj z nej nechala vláda ukradnúť 24 miliónov eur schránkovým firmám.

Foto SITA/ALEXANDRA ČUNDERLÍKOVÁ
Dátum 18.11.2021

Vláda sa definitívne rozhodla vytvoriť občanov dvoch kategórií, keď prijala zavedenie lockdownu pre nezaočkovaných. Vyhlásil to mimoparlamentný Hlas-SD v reakcii na vládou prijaté opatrenia na boj s pandémiou. Strana hovorí o segregácii a dôkaze, že kabinetu nejde o zabránenie šírenia vírusu, ale o nátlak na zaočkovanie sa.
      
"Je nevyhnutné, aby vláda súčasne so zatváraním prevádzok a obmedzovaním ich činnosti oznámila, akým spôsobom a kedy ich odškodní za vzniknuté škody. Doterajšia pomoc ekonomike bola najslabšia v Európskej únii, a ešte aj z nej nechala vláda ukradnúť 24 miliónov eur schránkovým firmám," uviedla strana. Vyzvala premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), aby dosiahol dohodu medzi koaličnými partnermi o univerzálnom odškodňovacom zákone. Apelovala pritom i na vládu, aby "prestala podceňovať aj inú formu pomoci pacientom s ochorením COCVID-19" a začala chorobu liečiť. "Podávanie niektorých látok preukázateľne znižuje riziko hospitalizácie či ventilácie, napriek tomu stále zbytočne čakajú v skladoch na svoje použitie," dodala s tým, že štát nemôže nechávať chorých ľudí bez akejkoľvek pomoci, až kým neskončia v nemocnici.
      
Vláda vo štvrtok prijala zmenu v COVID automate a opatreniach na boj s pandémiou. Premiér oznámil zavádzanie lockdownu pre nezaočkovaných, pretože nový COVID automat výrazne sprísňuje opatrenia vo všetkých okresoch práve pre nich. Podľa slov premiéra sú momentálne najohrozenejší.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.