PELLEGRINI VYZVAL MATOVIČA, ABY PODAL DEMISIU

AKTUALIZOVANÉ: Pellegrini: Druhá vlna pandémie si žiada, aby štát riadil líder, a nie administrátor sociálnych sietí. Veril som, že za pol roka premiér svoju funkciu zvládne, ale dokázal, že nevie riadiť štát, preto by sa mal poďakovať a prenechať tento post niekomu inému. 

Foto TASR
Dátum 16.09.2020

Predseda politickej strany Hlas Peter Pellegrini zvolal na dnes tlačovú besedu s titulkom - Kto riadi štát? Odôvodnil to tým, že občania SR prestávajú mať dôveru v štát, v premiéra Igora Matoviča. Predsedu vlády SR nazval facebookovým premiérom, ktorý sa občanov vypytuje, čo má robiť. Pellegrini tak zjavne zareagoval na ostatný status Igora Matoviča, ktorý zverejnil na sociálnej sieti, kde žiada nevesty o radu. „Nevesty, chcem vám pomôcť, ale priznávam, že neviem ako presne ... a nehanbím sa to priznať ... aj keď sa to na premiéra asi nenosí. Podľa návrhu Pandemickej komisie môže byť od 1. októbra na svadbe maximálne 30 ľudí, lebo svadby považujú za mimoriadne riziko pre šírenie vírusu. Čo s tým? Neklamme si - na svadbách nikto rúška nenosí (viem o čom hovorím). Preto je to objektívne z pohľadu rizika veľký problém. Máte rozumný návrh ako z brindy von? Rád si ho prečítam dolu v diskusii. Babo raď, "napísal premiér na sociálnej sieti. Peter Pellegrini uviedol, že považuje za absolútne nedôstojné, aby viedol takýto druh komunikácie na sociálnej sieti. Občania mu v parlamentných voľbách dali mandát a preto má riadiť štát ako sa na jedného premiéra aurópskeho štátu patrí.

"Predseda vlády do riadenia štátu opakovane a neustále vnáša chaos. Čo platilo včera, dnes už neplatí a nikto ani netuší, s čím príde poobede a čo bude platiť od budúceho rána," uviedol Pellegrini. Medzi občanmi podľa neho vzrastá nedôvera v opatrenia štátu a jeho autoritu. Označil to za nebezpečné. Poukázal na prieskum, ako ľudia vnímajú potrebu nosenia rúšok. Pýta sa, ako majú uveriť potrebe ich nosenia na svadbách či pohreboch, keď vidia premiérove fotky zo svadby bez rúšok. "Veril som, že za pol roka premiér svoju funkciu zvládne, ale dokázal, že nevie riadiť štát, preto by sa mal poďakovať a prenechať tento post niekomu inému," uviedol Pellegrini.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.