PESKOV: DEMONŠTRÁCIE V USA SÚ ICH VNÚTROŠTÁTNOU ZÁLEŽITOSŤOU, RUSKO SA NA NICH NEPODIEĽA

K demonštráciám v USA sa už vyjadrila aj Čína, vyhlásila, že prebiehajúce protesty ukázali závažnosť problémov policajného násilia a rasizmu. Rasizmus označila za "chronickú chorobu americkej spoločnosti".

Foto AP
Dátum 01.06.2020

MOSKVA 1. júna (TASR/extraplus.sk) - Rusko sa nijakým spôsobom nezúčastňuje na pokračujúcich protestoch v Spojených štátoch proti zabitiu Afroameričana Georgea Floyda, uviedol v pondelok hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov, ktorého citovala agentúra TASS. 

Demonštrácie sú podľa Peskova americkou vnútroštátnou záležitosťou. Rusko sa na nich nepodieľa ani sa podieľať nebude. "Samozrejme, vývoj situácie v USA veľmi pozorne sledujeme, ale všetko, čo sa deje, je americkou vnútroštátnou záležitosťou," zdôraznil Peskov. 

"Nikdy sme sa nemiešali do amerických záležitostí a nerobíme to ani teraz," dodal. K demonštráciám v USA sa už vyjadrila aj Čína. Tá v pondelok vyhlásila, že prebiehajúce protesty ukázali závažnosť problémov policajného násilia a rasizmu. Rasizmus označila za "chronickú chorobu americkej spoločnosti".

Afroameričan Floyd zomrel pred týždňom v meste Minneapolis v americkom štáte Minnesota pri zásahu belošských policajtov, keď ležal spútaný na zemi a jeden policajt mu niekoľko minút kľačal na krku.
Zatknutý sa sťažoval, že nemôže dýchať, nakoniec prestal rozprávať a v nemocnici ho vyhlásili za mŕtveho. Jeho smrť vyvolala v mestách po celých USA protesty, ktoré sa zmenili na násilnosti.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne