PESKOV: SANKCIE EÚ PROTI RUSOM SÚ Z POHĽADU MEDZINÁRODNÉHO PRÁVA NEZÁKONNÉ

Kremeľ prijme primerané protiopatrenia v reakcii na rozhodnutie Európskej rady predĺžiť hospodárske sankcie voči Rusku. Rusko má podľa hovorcu Kremľa Peskova k dispozícii celú sadu protiopatrení, platnosť ktorých bude takisto postupne predlžovať.

Foto SITA/AP
Dátum 18.12.2021

Kremeľ prijme primerané protiopatrenia v reakcii na rozhodnutie Európskej rady predĺžiť hospodárske sankcie voči Rusku. Oznámil to v piatok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, píše agentúra DPA.
      
Rusko má podľa Peskova k dispozícii celú sadu protiopatrení, platnosť ktorých bude takisto postupne predlžovať. Sankcie EÚ sú podľa jeho slov "z pohľadu medzinárodného práva nezákonné". "Sankcie ešte nikde neviedli k tomu, aby ich iniciátori dosiahli stanovené ciele," povedal.
      
Rusko sa podľa hovorcu Kremľa súčasným hospodárskym podmienkam prispôsobilo, píše Interfax. Lídri 27 členských štátov EÚ sa na štvrtkovom summite v Bruseli jednomyseľne dohodli na predĺžení hospodárskych sankcií voči Rusku o ďalších šesť mesiacov. Tieto sankcie boli pôvodne na Rusko uvalené v roku 2014 v súvislosti s udalosťami na Ukrajine a za anexiu ukrajinského polostrova Krym. Obmedzenia sa opakovane rozširovali a predlžovali.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.