PESKOV: ZELENSKYJ BY BOL NAJRADŠEJ, KEBY NEEXISTOVALO ANI RUSKO, ANI PUTIN

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov zdôraznil, že čím skôr ukrajinský režim prejaví pripravenosť brať do úvahy požiadavky Ruska – ktoré budú tak či tak dosiahnuté –, tým skôr sa všetko skončí. A tým skôr ľudia na Ukrajine začnú s obnovou po tragédii, ktorú vyvolal kyjevský režim.

Foto TASR/AP
Dátum 20.01.2023

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore s účastníkmi ekonomického fóra v Davose povedal, že nerozumie tomu, kto teraz v Kremli rozhoduje, a uvažoval, či prezident Vladimir Putin ešte vôbec žije. Zelenskyj na margo televíznych prejavov ruského prezidenta konštatoval, že si nie je celkom istý, či vôbec ide o Putina.

Na Zelenského slová reagoval aj Kremeľ, uviedla BBC. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v rámci svojej reakcie vyhlásil: „Je jasné, že Rusko aj Putin sú veľkým problémom pre dnešnú Ukrajinu a pre Zelenského... a že čisto psychologicky by bol Zelenskyj najradšej, keby neexistovalo ani Rusko, ani Putin.“

Peskov však následne k téme rokovaní zdôraznil, že čím skôr „ukrajinský režim prejaví pripravenosť brať do úvahy požiadavky Ruska – ktoré budú tak či tak dosiahnuté –, tým skôr sa všetko skončí. A tým skôr ľudia na Ukrajine začnú s obnovou po tragédii, ktorú vyvolal kyjevský režim“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.