PÍSAL KUCIAK O KISKOVI?

Prezident vidí za možným stíhaním jeho osoby pomstu Roberta Fica

Foto EXTRA PLUS
Dátum 25.02.2019

Že sa prezident republiky Andrej Kiska naozaj zľakol i to, že pocítil, ako mu studený cícerok potu steká nielen pod anjelský plášť, no ľadová riava tatranského potoka presakuje už aj do jeho predraných topánok, vyjadril na tlačovej konferencii. Deň po výročí zavraždenia analytika Kuciaka so snúbenicou Kušnírovou. Kiska povedal, že za možným budúcim trestným stíhaním aj jeho osoby po skončení mandátu prezidenta vraj vidí pomstu Roberta Fica, ktorého odmietol vymenovať za sudcu ústavného súdu. A skoro ako kaviarenskými vetrami ošľahaný stand-up komik pridal aj úžasné oznámenie. Že ako obvineného volebného aj daňového podvodníka vo firme KTAG s hrozbou 7- až 12-ročného trestu ho bude zastupovať Daniel Lipšic. Tváril sa pritom, akoby pri lízanom mariáši vytiahol z rukáva červenú sedmu... Na niekoho môže meno bývalého ministra vnútra pôsobiť fakt až magicky. Nie však na tých, čo o Lipšicovi a jeho „schopnostiach“ vedia svoje. Najlepší zo všetkých Dobrých anjelov preto vytiahol počas politického pokra s občanmi tejto krajiny v priamom televíznom prenose na TA3 kartu ešte aj spod druhej manžety. S obrázkom svojej dcéry. Vraj sa s ním pri každej ceste do Bratislavy lúči ustráchane s otázkou, či ho naozaj zavrú do väzenia...

Hra na city

Zahral nepovolene na city a sám vtiahol novinárske stádo do rodinnej kuchyne. Nepochopil rozdiel medzi svojimi slovami a tradičným konaním amerických prezidentov, pozývajúcich novinárov do Bieleho domu na rituálne omilostenie moriaka pred novembrovým Dňom vďakyvzdania.

Okrem deklarovaných stoviek článkov, ktoré by za taký krátky čas nestihol vychrliť ani cyklostyl, vynárali sa stále nové a ďalšie obvinenia takzvaných investigatívcov hádžucich do verejného priestoru a do éteru kauzu za kauzou, podozrenia, aféry i fabulácie o Ficovi, Kočnerovi, Bašternákovi, Kaliňákovi, Krajmerovi, Gašparovi aj proti Dankovi.

Napriek tomu, že diaľkovo ovládaná hlava štátu – huckaná svojimi poradcami – nazvala Slovenskú republiku mafiánskym štátom, v krajine pod Tatrami stále platí aj biblické „kto do teba kameňom, ty doňho chlebom!“ Preto vzápätí zvolal tlačovú konferenciu aj bývalý trojnásobný premiér Fico s vyhlásením: „Obviniť predsedu najsilnejšej strany, že má na špagátiku políciu, to je silná káva. Očakávam od orgánov činných v trestnom konaní, že sa k tomuto obvineniu vyjadria, pretože neexistuje o tom žiadny dôkaz. Ak sa prezident cítil poškodený, mal podať podnet na orgány činné v trestnom konaní.“

Niekto hodil po dvojnásobnej vražde vo Veľkej Mači špinu smerom na Smer a blato z ulice na Roberta Fica i na jeho tretiu koaličnú vládu. Lebo úspech sa na Slovensku neodpúšťa. Dokonca tesne pred výročím smrti Jana a Martiny v snahe vybičovať vášne sa odrazu ako z kúzelníckeho klobúka objavila v médiách údajná nahrávka priateľského telefonátu Fica s Vadalom, stíhaným v Taliansku z kriminálnej činnosti organizovanej skupiny. A korunu všetkému verejnému hnusu nasadil vari najväčší parlamentný táraj Matovič, ktorý kdesi vykúzlil citáciu nadávok, ktoré vraj na rokovaní v straníckej centrále Smeru na Súmračnej ulici adresoval údajne opitý predseda najsilnejšej politickej strany svojmu nástupcovi v kresle premiéra Petrovi Pellegrinimu. To koho chce opozícia a médiá presvedčiť, že Matovič a Remišová majú odpočúvacie zariadenia ozaj už všade?

Obvinenia investigatívcov

„Taliansky národný prokurátor a kalábrijský regionálny prokurátor kategoricky potvrdili a vylúčili, že by kalábrijská prokuratúra mala akúkoľvek informáciu o telefonáte pána Vadalu s Robertom Ficom. A keby takúto informáciu mali, tak by ju nikdy nedali médiám,“ citoval Fico z materiálu od Talianov. Informácie podľa vlastných slov zisťoval legálnou diplomatickou cestou.

Ako nezainteresovaného pozorovateľa politického diania, ktorý by nikdy neminul ani len cent zo svojho dôchodku na závislú slovenskú tlač, zaujal ma ten jednostranný, účelový, akoby nalinkovaný a neustále sa stupňujúci tlak na zničenie a likvidáciu predsedu vlády členskej krajiny EU a následne aj predsedu parlamentu suverénneho štátu. A po celý rok od februára 2018 doteraz sme neustále počúvali a počúvame, ako sa Slovensko zmenilo vďaka článkom Jána Kuciaka, ktorý vraj bojoval za pravdu, slobodu a demokraciu... Okrem deklarovaných stoviek článkov, ktoré by za taký krátky čas nestihol vychrliť ani cyklostyl, vynárali sa stále nové a ďalšie obvinenia takzvaných investigatívcov hádžucich do verejného priestoru a do éteru kauzu za kauzou, podozrenia, aféry i fabulácie o Ficovi, Kočnerovi, Bašternákovi, Kaliňákovi, Krajmerovi, Gašparovi aj proti Dankovi. Po roku presviedčania o genialite, neomylnosti a nenahraditeľnosti nebohého mladého analytika webového portálu (ešte predtým, ako ho niekto navrhne na Pulitzerovu cenu alebo pošle list do Vatikánu) si dovolím skromne sa opýtať a zašpekulovať. No a čože, veď aj George Soros zbohatol na burze špekulovaním...

Princíp presýpacích hodín

A neplatí aj tentoraz stará pravda filozofov a pravidlo tajných služieb, že všetko je inak, ako vyzerá? Ja byť investigatívnym novinárom, celkom isto by som zisťoval, či Ján Kuciak v tej záľahe pátrania po darebáctvach politikov a verejných činiteľov nemal v počítači aj články proti Sulíkovi, Matovičovi, Kollárovi alebo o Magdoškovi. Alebo aj proti prezidentovi Andrejovi Kiskovi. Ak bol taký zásadový a spravodlivý, isto mal. V takom prípade kde sú a čo v nich zistil, z čoho všetkého by „budúcich“ členov vlády a parlamentu usvedčil? A keď nepísal, prečo? Alebo mu to niekto zakázal? Či stopol?

Zatiaľ sa mediálny tok, nenávisť aj vyšetrovanie orgánov činných v trestnom konaní sypali ako piesok v hodinách iba jedným smerom. Princíp presýpacích hodín s ich otočením pozná vari každý. Iba vetchý starček v klobúku, jeden z potomkov dávnych Skaličanov, stavajúcich šibenicu „enem pro nás a pro naše ďeťi“, sa ma dnes nechápavo opýtal: „Nááá... a kto to teda tady rídzí?!“

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.