PLAGIÁTOR MATOVIČ MIENI SPÄTNE ODOBERAŤ ĽUĎOM TITULY

Premiér tvrdí, že ak by zákon bol retroaktívny, umožnil by nielen jemu, ale aj ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi, či predsedovi Národnej rady SR Borisovi Kollárovi vzdať sa titulu spätne.

Foto SITA
Dátum 23.09.2020

BRATISLAVA 23. septembra (TASR/extraplus.sk) – Novela zákona o vysokých školách (VŠ) z dielne koaličných poslancov umožňujúca odňať titul by mala byť retroaktívna. V stredu po rokovaní vlády to uviedol premiér Igor Matovič (OĽANO).

Premiér tvrdí, že ak by zákon bol retroaktívny, umožnil by nielen jemu, ale aj ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi (SaS) či predsedovi Národnej rady SR Borisovi Kollárovi (Sme rodina) vzdať sa titulu spätne. Išlo by pritom podľa neho o ich slobodné rozhodnutie.  

O návrhu novely vysokoškolského zákona budú poslanci parlamentu rozhodovať až v závere schôdze. Novela je inšpirovaná českým vysokoškolským zákonom. "Na základe návrhu by školy dostali možnosť odnímať tituly, ak sa preukáže, že záverečnú prácu nevypracoval študent samostatne," uviedol rezort školstva. Novela by mala vstúpiť do platnosti od začiatku roka 2021 a vzťahovala by sa na záverečné práce študentov odovzdané po januári 2021, pričom nezavádza princíp retroaktivity. Odoberanie sa má riadiť pritom princípom "kto udeľuje, ten odníma." 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.