PO ATENTÁTE NA FICA DOSTAL VYHRÁŽKY AJ POĽSKÝ PREMIÉR

Tusk podľa agentúry Reuters poznamenal, že nejde o jediný príspevok v podobnom tóne na jeho adresu. Poľský spravodajský web Wp.pl s odvolaním sa na zdroj v tajných službách napísal, že po atentáte na Fica posilnili ochranu Tuska. Hovorca poľského úradu na ochranu verejných činiteľov však toto tvrdenie odmietol komentovať s tým, že aktivity tejto inštitúcie sú dôverné. 

Foto SITA/AP
Dátum 16.05.2024

Poľský premiér Donald Tusk vo štvrtok informoval, že po stredajšom atentáte na predsedu slovenskej vlády Roberta Fica dostal vyhrážky smrťou aj on, informuje TASR. Tusk vo štvrtok na sieti X zverejnil ako status vetu: "Včera toho bolo veľa".

Pripojil k tomu screenshot nenávistného komentára z platformy X s odkazom na útok na predsedu slovenskej vlády: "Dnes nám Slováci dali príklad, čo by sa malo urobiť s Donaldom Tuskom", a to ak sa rozhodne zamietnuť výstavbu veľkého letiska v strednom Poľsku. Tusk podľa agentúry Reuters poznamenal, že nejde o jediný príspevok v podobnom tóne na jeho adresu.

Poľský spravodajský web Wp.pl s odvolaním sa na zdroj v tajných službách napísal, že po atentáte na Fica posilnili ochranu Tuska. Hovorca poľského úradu na ochranu verejných činiteľov však toto tvrdenie odmietol komentovať s tým, že aktivity tejto inštitúcie sú dôverné.

"Samozrejme, analyzujeme a vyvodzujeme závery, ale nebudeme o nich hovoriť verejne," uviedol poľský minister vnútra Tomasz Siemoniak citovaný webom Wp.pl. Politická atmosféra v Poľsku je v posledných rokoch výbušná - okrem iného aj v súvislosti s vraždou dlhoročného primátora prístavného mesta Gdansk Pawla Adamowicza, ktorý bol kritikom vtedajšej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS). Adamowicz sa stal obeťou útoku 13. januára 2019 počas charitatívnej akcie. Útočník ho priamo na pódiu bodol do srdca a do brucha. O deň neskôr 53-ročný Adamowicz svojim zraneniam podľahol.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.