PO ODVYSIELANÍ REPORTÁŽE RTVS O ÚMRTI PO VAKCÍNE ASTRAZENECA SA Z OČKOVANIA ODHLÁSILO 21-TISÍC ĽUDÍ

RTVS odvysielala 12.3.2021 reportáž o úmrtí 38-ročnej učiteľky z Vranova nad Topľou, ktorá mala zomrieť po podaní vakcíny od spoločnosti AstraZeneca. Týždeň po odvysielaní reportáže sa odhlásilo z termínu alebo nedostavilo na očkovanie 21 090 ľudí. 

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 15.04.2021

Rozhlas a televízia Slovenska odvysielala 12.3.2021 reportáž o tom, že po očkovaní vakcínou AstraZeneca zomrela mladá učiteľka z Vranova nad Topľou. Počas týždňa od odvysielania reportáže sa z očkovania odhlásilo viac ako 21-tisíc ľudí. S informáciou prišla Lucia Plaváková z Progresívneho Slovenska. 

ČÍTAJTE TIEŽ: RTVS MÁ KVÔLI REPORTÁŽI O ÚMRTÍ NA OČKOVANIE PROBLÉM, OĽANO CHCE TREST

,,A keby vás zaujímalo, čo spôsobila jedna slávna reportáž o Astra Zeneca, ktorá bola odvysielaná dňa 12.3. V nasledujúcom týždni od 13.3. do 20.3. sa odhlásilo z termínu alebo nedostavilo na termín očkovania vakcínou Astra Zeneca 21 090 ľudí,“ informovala Plaváková. 

Podľa výsledku pitvy sa malo neskôr potvrdiť, že podanie vakcíny s úmrtím 38-ročnej ženy v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach nemalo súvis s očkovaním. Stať sa tak malo z dôvodu viacerých chorobných zmien, ktorých pôvod mal vzniknúť ešte pred samotným očkovaním. 

RTVS sa rozhodlo za reportáť vyviesť dôsledky a tvrdia, že príspevok bol problematický. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.