PO PUTINOVOM OZNÁMENÍ MÁJOVÝCH SVIATKOV "PADLA" WEBOVÁ STRÁNKA KREMĽA

Okrem toho boli znefunkčnené aj webové stránky úradu ombudsmana pre ľudské práva a vládnej agentúry pre záležitosti národnostných menšín.

Foto SITA/AP
Dátum 23.04.2021

Webové stránky kancelárie ruského prezidenta, Ruských železníc a tlačovej agentúry TASS prestali v piatok fungovať. Došlo k tomu krátko po tom, čo ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil od 1. do 10. mája obdobie pracovného pokoja s cieľom spomaliť šírenie koronavírusu. Informoval o tom spravodajský portál Meduza.io, ktorý súčasne dodal, že fungovať v piatok prestala aj webová stránka ministerstva spravodlivosti, ktoré predtým oznámilo zaradenie projektu Meduza ako právnickej osoby do zoznamu tzv. zahraničných agentov.

Okrem toho boli znefunkčnené aj webové stránky úradu ombudsmana pre ľudské práva a vládnej agentúry pre záležitosti národnostných menšín. Naposledy web Kremľa prestal fungovať 10. marca po tom, čo Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) oznámila, že minimálne do polovice mája bude sociálnej sieti Twitter v Rusku obmedzovať prenosovú rýchlosť dát. Zároveň vtedy padli webové stránky vlády, predsedu vlády, Rady federácie, Štátnej dumy a Roskomnadzoru.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.