PO VOĽBÁCH MÁME REKORDNÝ POČET RÓMSKYCH STAROSTOV

Viacerí starostovia majú kriminálnu minulosť. Atila Géňa, nový starosta obce Žehňa, bol odsúdený za viaceré trestné činy vrátane sexuálneho zneužívania maloletého chlapca.

Foto tasr/ilustračné foto
Dátum 01.11.2022

Po komunálnych voľbách máme rekordný počet rómskych starostov, celkovo je ich až 52, informuje portál tvnoviny.sk. Atila Géňa, nový starosta obce Žehňa, sa o kreslo uchádzal už pred štyrmi rokmi, Ústavný súd SR však vtedy voľby zrušil, pretože zatajil svoju kriminálnu minulosť. Odsúdený bol za viaceré trestné činy vrátane sexuálneho zneužívania maloletého chlapca. Novozvolený starosta býva u príbuzných a trvalý pobyt má evidovaný na Obecnom úrade. Mnohí mu preto vyčítajú, že je bezdomovcom.

Novým starostom v Chminianskych Jakubovanoch sa stal doterajší zastupujúci starosta, ktorý sa funkcie ujal po smrti svojho predchodcu. Gejza Červeňák hovorí, že pre ľudí chce spraviť všetko, čo sa dá. Aj on bol už v minulosti súdne trestaný. Obaja novozvolení starostovia majú stredoškolské vzdelanie a veria, že spravovať obec zvládnu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.