PODNIKATEĽ JOZEF BRHEL MIERI NA SLOBODU

Najvyšší súd SR dospel k záveru, že dôvody kolúznej väzby u obvineného v kauze Mýtnik Jozefa Brhela už nie sú dané.

Foto TASR/Pavel Neubauer
Dátum 30.11.2021

Obvinený podnikateľ Jozef B. ide z väzby na slobodu. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát 1 T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu z 23. novembra, ktorým bolo rozhodnuté o predĺžení lehoty trvania väzby obvineného a rozhodol tak, že Jozefa B. prepustil z väzby na slobodu. Súd podľa hovorkyne dospel k záveru, že dôvody kolúznej väzby u obvineného už nie sú dané.

„Senát zároveň zamietol návrh prokurátora na predĺženie lehoty trvania väzby zo dňa 29. októbra ako aj sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry proti uzneseniu sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu z 23. novembra," povedala hovorkyňa. Doplnila, že senát na podklade nálezu Ústavného súdu SR zrušil uznesenie sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu z 12. mája.

Národná kriminálna agentúra zadržala 29. januára v rámci akcie Mýtnik viaceré osoby v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní na finančnej správe. Obvinený bol Jozef B., ktorý sa v tej dobe nachádzal v zahraničí. Po návrate na Slovensko ho vzali do väzby.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.