POHLREICH: ÚLOHOU MAJITEĽOV REŠTAURÁCIÍ NIE JE CHRÁNIŤ ZDRAVIE NÁRODA

Zdeněk Pohlreich: Nejde len o to, aby sme boli všetci zdraví, ale aj o to, aby sme mali z čoho žiť.

Foto archív
Dátum 13.12.2020

Renomovaný český šéfkuchár a majiteľ niekoľkých reštauračných zariadení Zdeněk Pohlreich bol cez telemost hosťom relácie V politike. Hovoril o tom, aké likvidačné následky majú na gastropriemysel opatrenia, ktoré prijímajú vlády jednotlivých európskych štátov. „Svet nie je len o tom, že budeme zdraví, ale aj o tom, že musíme mať z čoho žiť.“

Uviedol, že zatiaľ ešte zamestnancov neprepúšťa, ale ak to bude potrebné, nebude môcť nič iné urobiť. Kritizoval opatrenia českej vlády, medzi ktoré patrí napríklad aj zákaz predávať kávu so sebou. Nepozdáva sa mu ani riešenie slovenskej vlády, ktorá zakázala prevádzku terás reštaurácií. Mnohí majitelia si kúpili za posledné peniaze ohrievače a stany a napokon nemôžu ani tak podnikať.

Zdeněk Pohlreich: Zbláznili sme sa.

Pandémia podľa neho neznamená koniec sveta. Verí, že ľudia sa budú chcieť vrátiť k svojmu životu a dostanú rozum. Podľa neho nie je návšteva reštarácie len o tom, aby sa nakŕmili. "Je pre mňa ťažké čo i len pomyslieť na to, že by ľudia jedli len fastfood. Pandémiu koronavírusu berieme príliš vážne aj za masívnej podpory médií. Ukázalo sa, že svet a Európu vedú ľudia, ktorí sú na nesprávnom mieste," dodal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.