POKLONA SLOVENSKEJ ŠTÁTNOSTI

Vydavateľstvo Mayer media uviedlo do života publikáciu venovanú štvrťstoročiu našej vlasti a ocenilo osobnosti pracujúce v jej prospech

Foto JANA BIROŠOVÁ, KRISTIÁN MAJZLAN
Dátum 30.01.2018

Najmä mladšia generácia dnes považuje samostatný štát za samozrejmosť. Neuvedomujú si jeho význam. Nepoznajú okolnosti jeho vzniku. Nevedia a často ich ani nezaujíma, kto sa v skutočnosti zaslúžil o znovuzrodenie Slovenskej republiky v roku 1993. Nechápu, že nič nebolo zadarmo. Nechápu, že najmä kvôli ich budúcnosti zvádzali národní dejatelia stovky rokov trvajúci boj, ktorý sa len pred dvadsiatimi piatimi rokmi podarilo definitívne vyhrať. Vydavateľstvo Mayer media si slovenskú štátnosť cení a váži si hodnotu ľudí, ktorí sa nebáli oddať svojmu snu, povýšiť ho na cieľ a napriek rizikám a hrozbám ho dosiahnuť. V Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca v Bratislave sa preto na pozvanie riaditeľky vydavateľstva, Lenky Mayerovej, stretli 18. januára osobnosti s rovnakým názorom. Z jej rúk si dvadsaťpäť z nich prevzalo Cenu za prácu v prospech Slovenskej republiky a spoločne uviedli do života publikáciu 25 SLOVENSKÝCH ROKOV.

Hymna na úvod

Už od začiatku bolo zrejmé, že sa podujatie bude hemžiť zvučnými menami, a to i napriek tomu, že predseda NR SR Andrej Danko sa v poslednej chvíli rozhodol usporiadať na Bratislavskom hrade recepciu pre diplomatický zbor akreditovaný v SR. Začiatok recepcie bol taktiež o osemnástej hodine a taktiež na počesť 25. výročia samostatnej Slovenskej republiky. Pre diplomatov je účasť na takomto stretnutí prakticky povinná a predseda NR SR opäť ukázal svoj charakter, keď niektorých postavil do diskomfortnej pozície nútiac ich vybrať si, na ktorej spoločenskej udalosti sa zúčastnia. Tú v Primaciálnom paláci dôstojne otvoril Martin Babjak dychberúcim podaním slovenskej hymny, sprevádzaný umeleckým triom laRosa pozostávajúcim z huslistky Vlasty Halašovej, gitaristky Kristíny Hajdovej a huslistky Lucie Klinovskej. Spod strún laRosy následne zazneli tóny skladby Air od Johanna Sebastiana Bacha, počas ktorej Jozef Prokeš priniesol do sály knihu 25 SLOVENSKÝCH ROKOV a symbolicky ju vložil do stojana so slovenskou zemou, aby v nej Slovenská republika ostala navždy pevne zakorenená.

Pokračovanie tohto článku nájdete v tlačenej verzii Extra plus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogaléria

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.