POLIACI SI NEVEDIA PREDSTAVIŤ OBRANU EURÓPY BEZ POMOCI USA

Poľský minister zahraničných vecí Zbigniew Rau odmietol tvrdenia, že jednota Západu môže byť v súvislosti s konfliktom na Ukrajine ohrozená. Podľa neho sú obavy médií z toho, že Západ je „unavený z vojny“ zveličené, keďže transatlantické spoločenstvo ukazuje „výnimočnú jednotu“.

Foto TASR/AP
Dátum 09.12.2022

Poľsko si nevie predstaviť obranu Európy bez pomoci Spojených štátov. Vo štvrtok to uviedol poľský minister zahraničných vecí Zbigniew Rau vo Washingtone na bezpečnostnom fóre, ktorý zorganizovala mimovládna organizácia Aspen Institute. „Nepochybujeme o tom, že Američania sú pre Európu nepostrádateľní. Neviem si predstaviť, že by sa Európa bránila sama bez silnej transatlantickej spolupráce,“ povedal Rau.

Dodal, že európske štáty by si mali brať príklad z Poľska, ktoré sa rozhodlo v budúcom roku zvýšiť výdavky na obranu na 4,2 percenta HDP. Rau zároveň odmietol tvrdenia, že jednota Západu môže byť v súvislosti s konfliktom na Ukrajine ohrozená. Podľa neho sú obavy médií z toho, že Západ je „unavený z vojny“ zveličené, keďže transatlantické spoločenstvo ukazuje „výnimočnú jednotu“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.