POLICAJTI NESTAČIA, ĽUDÍ BUDÚ KONTROLOVAŤ VOJACI

Minister vnútra Roman Mikulec dostal príkaz výrazne zvýšiť kontroly opatrení. Vláda plánuje zriadiť aj nonstop linku, e-mail alebo webovú stránku, kde sa bude môcť prípadne porušovanie opatrení nahlasovať. 

Foto TASR
Dátum 01.03.2021

S novými protipandemickými opatreniami prichádzajú aj iné zmeny. Kontroly sa majú sprísniť a tak príslušníkov polície SR budú po novom sprevádzať aj vojaci, mestskí alebo obecní policajti. Výsledky a prípadne pokuty sa budú pravidelne nahlasovať.

Minister vnútra Roman Mikulec dostal príkaz výrazne zintenzívniť kontroly protiepidemiologikých opatrení Policajným zborom SR. 

Majú prebiehať náhodné fyzické kontroly dodržiavania karantény. Kontrola e-karantény, a to hneď po jej sfunkčnení a prísne kontrolovanie dodržiavania minimálnej plochy 15 m2 na jedného zákazníka v predajniach. 

Vláda plánuje zriadiť nonstop linku, e-mail alebo webovú stránku, kde sa bude môcť prípadne porušovanie opatrení nahlasovať. 

Zmeny sa dotknú aj kontroly hraníc. Výnimku na cestu do a zo zahraničia má byť negatívny test vykonaný v Európskej únii a nesmie byť starší ako sedem dní. Výnimka sa vzťahuje len na ľudí, ktorým zdravotný stav vykonanie testu neumožňuje alebo už v minulosti prekonali ochorenie COVID-19 s dokladom nie starším ako tri mesiace a osoby zaočkované druhou dávkou vakcíny. 

Zaviesť by sa mala aj podmienka negatívneho testu nie staršieho ako 72 hodín pre vstup na Slovensko pre pendlerov zo susedných krajín.

Zdroj

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.