POLÍCIA NEBUDE RIEŠIŤ KOTLEBU BEZ RÚŠKA V RTVS

Polícia nie je oprávnená riešiť porušenie interných predpisov pri nakrúcaní audiovizuálneho diela. Reaguje tak na vystúpenie Mariana Kotleba v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12, kde vystúpil bez rúška.

Foto TASR
Dátum 28.09.2020

BRATISLAVA 28. septembra (SITA/extraplus.sk) - Polícia nie je oprávnená riešiť porušenie interných predpisov pri nakrúcaní audiovizuálneho diela. Uvádza sa to v stanovisku prezidenta Policajného zboru SR Petra Kovaříka, ktoré zverejnila Polícia SR vo svojom profile na sociálnej sieti. Reaguje tak na sťažnosti na vystúpenie predsedu Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12 bez rúška.

„Výnimky pri nosení rúšok stanovuje Úrad verejného zdravotníctva SR,“ uvádza Kovaŕík v stanovisku s tým, že ak existujú pochybnosti o protiprávnosti konania účinkujúceho, tieto bude riešiť príslušný správny orgán. „Nepovažujem ani za vhodné zasahovať do politického dialógu,“ dodal policajný prezident.

Predseda politickej strany Kotlebovci - ĽSNS Marian Kotleba si v nedeľu 27. septembra v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 odmietol nasadiť rúško. Koaličný poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) v tejto súvislosti avizoval možné podanie trestného oznámenia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.