POLÍCIA OBVINILA DVOCH MUŽOV Z ÚTOKU NA POLICAJTOV - HÁDZALI PO NICH DLAŽOBNÉ KOCKY

Polícia obvinila Martina z Popradu a Pavla z Českej republiky z obzvlášť závažného zločinu, útoku na verejného činiteľa. Hrozí im trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov. 

Foto TASR
Dátum 20.10.2020

Sobotný protest proti opatreniam v súvislosti s koronavírusom má svoju dohru. Vyšetrovateľ bratislavskej kriminálky obvinil z obzvlášť závažného zločinu, útoku na verejného činiteľa 31-ročného Martina z Popradu a 31-ročného Pavla z Českej republiky. Hrozí im trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov za skutok, ktorý vykonali počas núdzového stavu. 

„Podľa zabezpečenej dôkaznej situácie obvinení muži v sobotu, krátko pred 16.00h po príchode vodného dela pred Úrad vlády SR začali hádzať kamene a dlažobné kocky do policajtov velených do bezpečnostného opatrenia,” informuje bratislavská polícia. Dlažobné kocky a kamene zasiahli policajtov do prilby na hlave, hrude a viacerých miest na tele. 

Oboch výtržníkov zadržali na mieste.  Vyšetrovateľ zároveň predložil prokurátorovi spis za účelom spracovania návrhu na väzobné stíhanie. S podnetom na väzobné stíhanie sa prokurátor stotožnil. Súd musí o ich prípadnom väzobnom stíhaní rozhodnúť do 48 hodín od obvinenia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.