POLÍCIA PREPADLA SLOVÁKA DOMA: NA FACEBOOKU PÍSAL O COVID-19

Vlastníka profilu, ktorý na Facebooku tvrdil, že niekto sfalšoval úmrtny list, aby naďalej rástli čísla nakazených na COVID-19 navštívila doma polícia. Majiteľ profilu všetko poprel a tvrdil,  že nemá žiadne dokumenty, ktoré by toto tvrdenie potvrdili. 

Foto Archív
Dátum 27.09.2021

Po tom, ako profil na sociálnej sieti s názvom „Martin Fiodor Fidermák“ šíril na internete, že pozná minimálne štyri prípady, keď bol COVID-19 uvedený ako príčina úmrtia, hoci pacienti boli dlhodobo ťažko chorí, navštívila vlastníka profilu polícia, ktorej tieto tvrdenia poprel. Polícia o tom informuje vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

Profil ďalej tvrdil, že niekto sfalšoval úmrtný list, teda úradnú listinu, aby tak naďalej rástli čísla nakazených a rôzne obmedzenia by tak platili ďalej. Polícia sa teda možný trestný čin falšovania a pozmeňovania úradnej listiny rozhodla preveriť a majiteľa profilu navštívila. Ten všetko poprel. „Autor príspevku uviedol, že o tom len počul, žiadnymi relevantnými informáciami či dokumentmi, ktoré by toto tvrdenie potvrdzovali nedisponuje a nevie uviesť,“ uzavrela polícia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.