POLÍCIA RIEŠI NIEKOĽKO INCIDENTOV NA SOBOTNOM TESTOVANÍ

Polícia počas sobotného druhého kola plošného testovania riešila niekoľko incidentov, napríklad prípad zdravotníka pod vplyvom alkoholu či porušenie karantény. ​Policajti v Banskej Bystrici preverujú tiež krádež peňazí, ktoré mali zmiznúť na odbernom mieste v priestoroch základnej školy.

Foto TASR
Dátum 07.11.2020

BRATISLAVA 7. novembra (TASR/extraplus.sk) - Situácia v doprave je naďalej pokojná, dopravní policajti dohliadajú na bezpečnosť a plynulosť v blízkosti odberných miest. Polícia však počas sobotného druhého kola plošného testovania riešila niekoľko incidentov, napríklad prípad zdravotníka pod vplyvom alkoholu či porušenie karantény. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.
      
Na odbernom mieste v Rimavskej Sobote policajti namerali po dychovej skúške 54-ročnému lekárovi vykonávajúcemu odbery 1,88 promile. "Keďže svojím konaním mohol ohroziť životy a zdravie občanov, hrozí mu trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," priblížila hovorkyňa.
      
V Krompachoch sa na odberné miesto dostavil 49-ročný muž, ktorý bol minulý týždeň testovaný s pozitívnym výsledkom a mal zostať v domácej karanténe. "Policajtom povedal, že si chcel overiť, či to stále platí a či už náhodou nie je negatívny," uviedla Bárdyová. Výšku sankcie pre porušenie karantény určí príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva v správnom konaní.
      
Policajti v Banskej Bystrici preverujú tiež krádež peňazí, ktoré mali zmiznúť na odbernom mieste v priestoroch základnej školy.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.