POLÍCIA RIEŠI TRESTNÉ OZNÁMENIE NA MATOVIČA A KRAJČÍHO ZA NÁKUP VAKCÍNY SPUTNIK V

Policajný vyšetrovateľ sa zaoberá trestným oznámením z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ktoré má súvis s nákupom ruskej vakcíny Sputnik V. 

Foto SITA/ÚRAD VLÁDY SR
Dátum 13.09.2021

Krajský policajný vyšetrovateľ sa v súčasnosti zaoberá trestným oznámením, ktoré má súvis s nákupom vakcíny Sputnik V. TASR to potvrdila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

"Oznámenie je zo strany polície preverované z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a podozrenia z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku," uviedla.

Dodala, že vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony nateraz nie je možné poskytnúť bližšie informácie.

Pri nákupe ruskej vakcíny Sputnik V podľa ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského k ničomu zlému neprišlo a žiadne pochybenia pri nákupe neeviduje. Reagoval tým na fakt, že polícia preveruje tento nákup pre podozrenie z trestného činu zneužívania právomocí verejného činiteľa. „Situácia bola vtedy asi trošku hektickejšia ako teraz a nebolo možno toľko času na prípravu,“ pripustil minister v diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo. Podania podľa jeho slov Lengvarský nevidel.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.