POLITICO: BRUSEL NARIADIL SOCIÁLNYM SIEŤAM CENZUROVAŤ SMER A JEHO PRIAZNIVCOV

Brusel varoval giganty sociálnych médií Alphabet, TikTok a Meta, že musia urobiť viac, aby ochránili slovenské voľby pred zasahovaním zo zahraničia – inak budú čeliť možným vysokým pokutám. 

Foto sita/branislav bibel
Dátum 25.09.2023

Brusel varoval giganty sociálnych médií Alphabet, TikTok a Meta, že musia urobiť viac, aby ochránili slovenské voľby pred zasahovaním zo zahraničia – inak budú čeliť možným vysokým pokutám. Na sérii stretnutí v Bratislave Európska komisia a slovenská vláda vyzvali spoločnosti, aby pred hlasovaním 30. septembra vynaložili dodatočné prostriedky na potlačenie nenávistných prejavov, dezinformácií a proruskej propagandy. Informuje o tom magazín Politico.

„Medzi európskymi a slovenskými regulátormi narastajú obavy, že dezinformácie a prokremeľská ideológia sa šíria medzi lokálnymi užívateľmi sociálnych médií, vrátane priaznivcov Roberta Fica, kontroverzného bývalého premiéra krajiny. Fico vyzval na ukončenie vojenskej podpory Ukrajine a jeho strana momentálne vedie v prieskumoch.

Nadchádzajúce hlasovanie tejto východoeurópskej krajiny predstavuje kritický prvý test pre nové digitálne pravidlá EÚ. Podľa zákona o digitálnych službách tohto bloku musia platformy sociálnych médií ukázať, ako aktívne odstraňujú nezákonný obsah a odstraňujú zahraničnú propagandu. Ak tak neurobia, môžu čeliť pokute až do výšky 6 percent ich ročného celosvetového príjmu,“ uvádza Politico.
 
„Na tajných stretnutiach slovenskej vlády, Európskej komisie a sociálnych sietí bol na Facebook a ďalšie platformy vyvíjaný tlak, aby mazali príspevky našich priaznivcov. Osobitne sa riešil aj Ľuboš Blaha - liberálne kruhy sú nervózne z toho, že moje statusy z Telegramu sa na Facebooku ďalej šíria. Brusel v súčinnosti s Čaputovej vládou teda tlačí na sociálne siete, aby v predvolebnej kampani dôslednejšie blokovali podpredsedu najsilnejšej politickej strany - to je šialené! A Politico v článku priznáva, že môj účet na Facebooku bol zrušený na základe tlaku od amerických kongresmanov. Čiže americkí politici rozhodujú o tom, kto na Slovensku smie a kto nesmie hovoriť svoje názory - vitajte v slobode a demokracii,“ napísal k tejto téme na Telegrame Ľuboš Blaha.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.