POLITOLÓG: HEGER JE MATOVIČOVA BÁBKA

Expremiér a súčasný minister financií Igor Matovič neodišiel z postu premiéra SR fyzicky ani mentálne.

Foto sita/brANISLAV BIBEL
Dátum 15.04.2021

Politológ Jozef Lenč nepovažuje za normálne, že sa expremiér Igor Matovič naďalej angažuje v kauze Sputnik V. „Je to také matovičovské. Silou-mocou sa niečoho držať, považovať to za svoje a uzurpovať si nad tým svoju moc. Najlepšie to ukazuje, akým spôsobom na tlačovej konferencii predsedu vlády si Matovič uzurpoval prezentovanie nových pravidiel fungovania podľa Covid automatu,“ zhodnotil pre portál Webnoviny.sk.

Igor Matovič vidí podľa politológa na prvom mieste seba, nie to, čo je dôležité pre vládu ako kolektívny orgán, pre občanov tohto štátu. Táto situácia bude podľa politológa pretrvávať dovtedy, kým mu to dovolí premiér a koaliční partneri. „Myslím si, že to neskončí vyriešením Sputnika,“ poznamenal. Podľa Lenča závisí od premiéra Hegera, do akej miery bude správanie Matoviča tolerovať. „Igor Matovič z neho robí v podstate bábku, s ktorou manipuluje,“ dodal.

Politológ pripomenul, že aj v minulosti boli situácie, kedy mali zložité vzťahy bývalí vrcholoví politici. Poukázal na príklad šéfa KDH Jana Čarnogurského a Mikuláša Dzurindu pri formovaní volebnej strany SDK a ich vzťahu vo vláde, kde bol Dzurinda premiér a Čarnogurský minister spravodlivosti.

„Neplechu robil aj Dzurinda Ivete Radičovej a Robert Fico Petrovi Pellegrinimu. Ale Matovič sa nespráva spôsobom, že by sa to snažil aspoň zakryť. On neodišiel z pozície premiéra ani fyzicky, ani mentálne,“  uzavrel Lenč.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.