POPLETENÝ MATOVIČ SI POMÝLIL MAĎARSKO S TADŽIKISTANOM

Maďarsko umožní od stredy 27. mája Slovákom a ľuďom, ktorí majú na Slovensku pobyt, vstup na svoje územie, a to do 48 hodín.

Foto TASR
Dátum 27.05.2020

BRATISLAVA 26. mája (TASR/extraplus.sk) - Maďarsko umožní od stredy (27. 5.) Slovákom a ľuďom, ktorí majú na Slovensku pobyt, vstup na svoje územie, a to do 48 hodín, bez potreby preukázať sa testom na ochorenie COVID-19 a absolvovania karantény. Na sociálnej sieti o tom informoval premiér Igor Matovič (OĽaNO). Zdôraznil, že to isté platí aj naopak. Teda rovnako aj Maďari budú môcť navštíviť Slovensko po dobu 48 hodín, a to bez nutnosti preukázať sa testom či absolvovať karanténu.

Predseda vlády sa svojím úspechom tradične nezabudol pochváliť na sociálnej sieti. „Pozval som na obed môjho maďarského barátom Józsefa Berényiho a popri tom mi prišla radostná správa z Maďarska. Po tom, ako som včera oslovil Viktora Orbána, nám definitívne potvrdili aj z ministerstva zahraničných vecí, že od zajtra Maďarsko umožní pre občanov Slovenska a ľudí, ktorí majú na Slovensku pobyt, vstup na územie Maďarska do 48 hodín bez testu a karantény... to isté platí, samozrejme, aj naopak,“ napísal vo svojom statuse po slovensky a následne po maďarsky. Doplnil aj emotikon vlajky v domnení, že pridáva maďarskú vlajku. Opäť sa však blamoval, keďže išlo o vlajku Tadžikistanu. Nuž, nabudúce bude vedieť...

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.