POSLANCOV ČAKÁ 7 RIADNYCH SCHÔDZÍ V ROKU 2021

Vyplýva to z harmonogramu schôdzí, ktorý je zverejnený na webovej stránke parlamentu. Okrem riadnych schôdzí však môže parlament rokovať aj na mimoriadnych. V minulom volebnom období ich tak mali poslanci 58. Pridali sa k nim ešte dve slávnostne schôdze.

Foto TASR
Dátum 22.11.2020

BRATISLAVA 22. novembra (SITA/extraplus.sk) - Na rok 2021 majú poslanci Národnej rady SR naplánovaných sedem riadnych schôdzí. V rokovacej sále by mali stráviť minimálne 81 dní. Vyplýva to z harmonogramu schôdzí, ktorý je zverejnený na webovej stránke parlamentu. Okrem riadnych schôdzí však môže parlament rokovať aj na mimoriadnych. V minulom volebnom období ich tak mali poslanci 58. Pridali sa k nim ešte dve slávnostne schôdze.

Zákonodarcovia by sa mali prvýkrát v budúcom roku zísť 26. januára. Schôdza by podľa harmonogramu mala trvať do 12. februára. Marcová schôdza je naplánovaná od 16. marca do 1. apríla. Potom sa poslanci majú stretnúť až 4. mája. Posledná riadna schôdza pred letnou prestávkou by mala byť od 15. júna do 2. júla.

Po letnej prestávke majú poslanci zasadnúť do lavíc do 16. septembra. Schôdza by mala trvať desať dní. Ďalšia je na pláne od 19. októbra do 5. novembra. Kalendárny rok 2021 by mali ukončiť schôdzou, ktorá je naplánovaná od 23. novembra do 10. decembra.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.