POŠTA OPÄŤ OBMEDZÍ DORUČOVANIE ZÁSIELOK

Na území Slovenska sa obmedzí doručovanie poštových zásielok Slovenskou poštou. Vyplýva to z upraveného nariadenia vlády, ktoré dnes schválil s pripomienkami kabinet premiéra Igora Matoviča. 

Foto TASR
Dátum 21.10.2020

BRATISLAVA 21. októbra (SITA/extraplus.sk) - Na území Slovenska sa obmedzí doručovanie poštových zásielok Slovenskou poštou. Vyplýva to z upraveného nariadenia vlády, ktoré dnes schválil s pripomienkami kabinet premiéra Igora Matoviča. Nariadenie z dielne podpredsedu vlády a ministra hospodárstva Richarda Sulíka zohľadňuje aktuálny stav, kedy platí krízová situácia v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu. Na základe skúseností z prvej vlny šírenia koronavírusu COVID-19 rezort hospodárstva, ako aj ministerstvo dopravy a výstavby predpokladajú, že opatrenia v oblasti poštových služieb sa budú týkať najmä zabezpečenia bezkontaktného doručovania doporučených zásielok.

Materiál upresňuje viaceré opatrenia hospodárskej mobilizácie v oblasti poštových služieb v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na zabezpečenie riešenia druhej vlny pandémie koronavírusu. Na základe podnetu rezortu dopravy a výstavby sa upravili podmienky vyberania a distribúcie poštových zásielok. Podľa materiálu, ktorý bol vypracovaný v spolupráci s ministerstvom dopravy a výstavby a ministerstvom vnútra, sa bude financovanie karanténnych zariadení v rámci poštových služieb riadiť usmernením generálneho riaditeľa sekcie krízového riadenia ministerstva vnútra o rozsahu a podmienkach úhrad nákladov spojených s vykonávaním karanténnych opatrení v karanténnych zariadeniach.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.